Perry Rhodan 202 (Česká obálka) Perry Rhodan 202 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 202
Název:Zachránci Crestu
(Die Retter der CREST)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2400
Roboti se odváží ke skoku transmiterem - tři lidé a myšob je doprovází
Hlavní postavy románu:

Melbar Kasom, Wuriu Sengu, doktor Reinhard Anficht a Gecko - trojice mužů a myšob se rozhodnou najít CREST II v propasti mezi Mléčnou dráhou

Icho Tolot - Haluťan drží stráž v mrtvé lodi

P-1 - velitel fragmentální lodi

Blackly Ehlers, Ernst Schiller, Rudolf Zahn a Esse Bredney - důstojníci kurýrního křižníku

NATHAN vyvozuje z pozorování DAUNTU1), že sluneční šestiúhelník v centru Mléčné dráhy je obrovským transmiterem, a centrální plazma Světa sta sluncí2) nabídne Terrancům pomoc. 28. srpna 2400 odstartuje fragmentální loď BOX-8323 s Wuriu Senguem, specialistou USO plukovníkem Melbarem Kasomem3), fyzikem doktorem Reinhardem Anfichtem, myšobem Geckem4), mnoha zásobami a sto metrovou robotskou lodí SIGNÁL na palubě z Opposite k šestiúhelníkovému transmiteru, aby následovala CREST II.

S příkazem informovat posádku o plánu, odlétá mezitím lehký křižník RUHR pod velením majora Blackly Ehlera k jen několik let od Světa sta sluncí vzdálené terranské kosmické stanice Einstein. Cestou objeví posádka RUHRu 1000 metrů dlouhý vrak kosmické lodi bez posádky, která má na palubě pět set nádrží s živými zárodky.

BOX-8323 se objeví v soustavě Twin právě v čas, aby posádku CRESTU II zachránil před smrtí žízní. Aby se země dozvěděla o setkání obou lodí a jejich poloze, je vyslán křižník SIGNÁL k Mléčné dráze. Poté co je dosaženo maximálního doletu 600‘000 světelných let, vytvoří pozitronika odpálením tisícovky arkonských bomb otřes časoprostorové struktury, které je zaměřeno stanicí Einstein5).

Mezitím se v CRESTU II rozhodne prozkoumat nejdříve Sextu, druhou největší planetu Twinu. Se třemi transformačními děly vypuštěnými gravitačními bombami se podaří ve světle zeleném energetickém štítu planety vytvořit mezeru, kterou se může teleportovat Gucky a Gecko s Icho Tolotem. Poté co myšobové a Haluťan přemůžou několik vejčitých robotů a zničí energetickou stanici planety, zanikne její ochranný štít, a CREST II přistane na Sextě.

Aktuální data:
3.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459429.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!