Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 173
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 173
Název:Akce Nautilus
(Unternehmen Nautilus)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2327
Velká ryba malého specialisty – nové dobrodružství s Lemy Dangerem
Hlavní postavy románu:

Lemy Danger - specialista USO z planety Siga

Melbar Kasom - dokonce i nejsilnější Ertrusan je slabý, protože musí celé měsíce jíst ryby

Koko - mikrorobot je drzý

Kapitán Komo Isata - velitel ponorky NAUTILUS

Ohntorf, Arando, Redgers, Altrav a Shinat - doktoři a profesoři, kteří patří k posádce NAUTILUSU

V říjnu roku 2327 je arkonidských robotský křižník sestřelen nad Gatasem. Zřítí se do moře a vypustí přitom vypustí ponorku NAUTILUS pod vedením kapitána Komo Isata, která je díky svému chemickému pohonu obtížně zaměřitelná. Posádka stometrového NAUTILUSU má příkaz osvobodit Lemyho Dangera, Melbara Kasoma, čtyři na Gatasa uvíznuté Terrance a muže z LUVINNO1) a kromě toho zjistit, jak Bluesané zpracovávají Molkex, aby se tak dala vyvinout zbraň proti nezničitelným molkexovým pancířům.

Danger a Kasom zjistí s podporou vědeckých expertů ponorky, že pro formování molkexu je nutný vysoce koncentrovaný peroxid vodíku, který je stabilizován Baby-hormonem, látkou, kterou vylučují malé děti Bluesanů. Závislost na Molkexu nutí tedy Bluesany k jejich silnému množení, které zase podněcuje výraznou expanzi tohoto národa. Specialisté USO ukradnou v podzemní továrně »Blok páté ostražitosti«, čtyři kanystry s B-hormonem. Když Kasom na zkoušku poleje molkexový pancíř malé lodi směsí peroxidu s B-hormonem, rozpustí se materiál a odlétne do nebe Gatasu. Lemy Danger dá tomuto fenoménu jméno »Driveefekt«.

Krádež B-hormonu a Kasomovi experimenty upozorní Gatasany na přítomnost cizích agentů. Zaútočí, ale muži z LUVINNO a NAUTILUSU stačí prchnout transmiterem ponorky na ESS-12).