Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 179
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 179
Název:Nouzové přistání
(Notlandung auf Beauly II)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2328
Dostanou se do moci emočního záření - a zapomenou, že jsou lidmi...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Spojeného impéria

Atlan - Lordadmirál se vydává za boha blesku

Melbar Kasom - podplukovník a specialista USO, který se hodí do role »Pračlověka«

Seržant Erco Fudoli - blázen s fantazií

Osak - náčelník lidu ruděpruhovaných

Kors Dantur - velitel CRESTU

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Nouzové přistání na Beauly II.

Perry Rhodan a Atlan, kterého doprovází Melbar Kasom, se 12. srpna 2328 setkají na palubě člunu MAJORI na tajném místě v centrální oblasti Mléčné dráhy, aby projednali rozpad Galaktické aliance po skončení bluesanské války. Protože světy kulovité hvězdokupy M 13 beztak stály před odtrhnutím od Spojeného impéria, radí Atlan svému kamarádovi, aby se se Solární flotilou stáhnul z oblasti bývalého Impéria Arkonidanů, koncentroval se na budování Solárního impéria a jeho hospodářskou moc použil na řízení cizích národů.

Když CREST, který čeká v poblíž ležícím systému Beaulovy hvězdy, vyšle volání o pomoc, odlétají Rhodan, Atlan a Kasom na planetu Beauly II, jsou střeleni a musí nouzově přistát. Rhodan a Kasom se stanou oběťmi řízeného emočního záření, které redukováním normální mozkové činnosti působí ohlupováním. Kvůli ohlupování je planeta, jejíž ze Skokanů pocházející obyvatelé jsou záření vystaveni nejméně dvacet let, nazvána Stup. S pomocí mořeplavců se díky extrasmyslu imunní Atlan se svými dvěma druhy dostane ke CRESTU. Po sedmi týdnech se dostanou k lodi, kterou již ohloupená posádka opustila. Atlan letí s pomocným člunem k měsíci Stupu a zničí na jeho severním pólu osmdesát metrů vysokou kopuli, ve které se nachází emoční vysílač1).

Když CREST po odeznění ohloupení na měsíci přistane, jsou v tamní stanici zajati tři muži, kteří jsou zřejmě terranského původu. Neznámí, kteří nosí modrou uniformu s markantním rudým »V« na prsou, se sebevědomě označují jako příslušníci regulérní mocnosti a žádají, aby s nimi bylo nakládáno jako s válečnými zajatci. Atlan poznamená, že lidská rasa se může bát jen jednoho nepřítele, člověka samotného. CREST informuje Terru a zůstane na orbitu kolem Stupu2).