CREST (loď)

CREST (loď)
CREST (loď)
© VPM kg.

CREST byl pozemským kulovitým plavidlem o průměru 1500 metrů. V roce 2328 to byla vlajková loď Solárního impéria.

Známí členové posádky

  • velitelem byl Epsalan plukovník Kors Dantur
  • major Rodengo
  • poručík Galogen
  • poručík Kane Walsh
  • poručík Fentaro
  • praporčík Caneiro
  • seržant Erco Fudoli
  • seržant Turpin
  • seržant Theimers
  • major Runyon

Historie

Kulovitá loď CREST byla první z řady přinejmenším dvanácti vlajkových lodí Solárního loďstva, nazvaných po Arkonidanu Crestovi. Přesné datum, kdy bylo toto plavidlo uvedeno do služby, není známo.

V květnu 2328 letěla nová superbitevní loď po rozhovorech na Arkonu III do systému Verth. Zde byla s její pomocí realizována akce komanda mutantů, kteří ošetřili molkexové zásoby Gatasanů B–hormonem stabilizovaným peroxidem vodíku. To vedlo ke vzniku neomolkexu, který následně podlehl driveefektu. Pozemšťané oblehli dne 6. května soustavu nyní již technicky slabších Bluesanů a dali jim ultimátum. Po dvou dnech byli Gatasané připraveni jednat a spojili se s CRESTem, aby zjistili podmínky, za kterých jsou lidé ochotni odejít.

Po sdělení podmínek se Gatasané odmlčeli a neozvali se ani po uplynutí stanovené lhůty. Perry Rhodan vyšlal nyní jako agenta Guckyho. Díky jeho akci mohlo být 10. května připraveno uzavření mírové smlouvy, přičemž místo podpisu kryl na oběžné dráze umístěný CREST (PR 177).

Superbitevní loď operovala v srpnu 2328 v systému slunce Beauly a odhalila tam tajnou zbraňovou laboratoř Plophosanů. Po zničení centrály na měsíci planety Stup, na němž byl instalován emozářič, testovaný na obyvatelích Stupu, byli na plavidlo dopraveni tři zatčení příslušníci Modré gardy (PR 179).

Dne 4. října 2328 nečekaně napadlo CREST 20 plophosanských lodí, mezi kterými byly i tři jeden a půl kilometrové křižníky. Vlajková loď byla hned na počátku těžce poškozena a ztratila nadsvětelný pohon, podařilo se jí však uniknout ze soustavy. Plophosanský superbitevník PHOENIX a ostatní plavidla CREST pronásledovala a přímým zásahem téměř zničila velitelskou centrálu. Velitel Kors Dantur zemřel v troskách hlavního ovládacího panelu. Rozstřílený CREST letěl dál, řízen Rhodanem z nouzové centrály a dosáhl nakonec neznámého systému. Zde se zřítil na druhou, bezejmennou planetu – domovský svět Teperů – a až po horní pólovou kopuly se zaryl pod povrch. Pád přežilo asi 300 členů posádky, ti z vraku uprchli.

Přeživší byli postupně eliminováni Plophosany, pátrajícími po Rhodanově skupině. Hořící vrak CRESTu byl zničen termickou palbou čtyř plophosanských lodí. Solární říše měla být svedena na falešnou stopu dojmem, že za útokem stojí Bluesané (PR 180).

Nástupcem CRESTu jako vlajkoví lodi se stala THORA.

Zdroje

PR 177, PR 179, PR 180

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!