Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Camelot
hledat

Camelot

(přesměrováno z: Phoenix)
Astronomická data:
Sluneční soustava:Ceres
Další jména:Phoenix
Počet měsíců:2
Vzdálenost od hvězdy:160 mil. km
Doba rotace:28h 32min
Průměr:12900 km
Gravitace:0.82 g
Průměrná teplota:18°C
Známé měsíce:
Charon a Styx
Obyvatelé planety:
Pozemšťané, Svobodní obchodníci

Planeta Camelot byla pod svým původním jménem Phoenix hlavním světem Svobodných obchodníků. Je to druhá z pěti planety soustavy Ceres v kulovité hvězdokupě M 30. Kyslíkově-dusíkatá atmosféra je dýchatelná. Střední vzdálenost od slunce činí 160 milionů kilometrů, nepatrný sklon osy a širé oceány se starají o mírné klima, roční období nejsou téměř patrné. Čtyři kontinenty Arktos, Ophir, Inya a Bonin zabírají jen 20% povrchu planety.

Na planetě se původně nevyskytoval žádný inteligentní život. Kontinentální fauna je ovlivněna velkými zvířaty a masožravými rostlinami.

Historie

Svobodní obchodníci

Planeta byla kolonizována během Monosovy éry a od roku 1000 NGL slouží jako hlavní svět Svobodných obchodníků. Zpočátku na planetě sídlilo jen 5000 Svobodných obchodníků.

Do 13. století NGL si zde Svobodní obchodníci budují stále silnější pozici. Na měsících Charon a Styx, jakož i dalších planetách soustavy, jsou zakládány obrané prostředky proti Cantarům.

V roce 1146 NGL vzrůstají upozornění na blížící se útok Cantarů. Jsou zaznamenané různé fantomové impulzy, které zřejmě planetu prohledávají. Po útoku 50 lodí se Svobodní obchodníci zřeknou svého hlavního stanu. Z fantomů se vyklubou Nakkové, kteří během útoku ukradnou buněčný aktivátor Jennifer Thyronové.

Organizace Camelot

V rámci projektu Camelot se v roce 1235 NGL usídlí velký počet vědců a vojáků na planetě, které se nyní říká Camelot. Homer G. Adams sem přesune hlavní stan Organizace Taxit a s pomocí svých geniálních schopností se stará o financování celého projektu. Také ostatní nesmrtelní se podílejí na chodu Camelotu, především Perry Rhodan, Atlan a Julian Tifflor.

V roce 1244 NGL začíná stavba GILGAMEŠE. Loď opustí loděnici teprve roku 1286 NGL.

V roce 1255 NGL se na Camelot přestěhují poslední Siganci ze Sigy.

Cameloťané pošlo roku 1290 NGL GILGAMEŠE do Chearthu, aby zmařili Shabazzin pokus o sabotáž. Během expedice získají Cameloťané nutnou technologii pro pozdější vývoj PsIso šítěk.

Koncem 1291 NGL pověří Perry Rhodan Monkeyho a Homera G. Adamse likvidací Camelotu.

Velká část obyvatelstva a technického vybavení je roku 1292 NGL transferována do Quintova centra. Camelot je oficiálně rozpuštěn a planeta se stává ekosférou. Neoficiálně vytvoří personál a technici Camelotu základní stavební kámen Nového USO. Planeta je znovu přejmenována na Phoenix a zůstanuvší lidé vytvoří kolonii.

Významní Cameloťané

  • Attaca Meganon – hyperfyzik
  • Aileen Helsin – siganská technička
  • Tyun-Theris – swoonská badatelka
  • Tom Abertin – pilot, později velitel TRAJANU
  • Dalia Argula – feronská specialistka na hyperfrekvence