Menu

Šabazza

(přesměrováno z: Shabazza)
Informace o postavě:
Úmrtí:Lepso, Mléčná dráha
Národ:Tvůrci
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1860: Goedda
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1980: Šabazzina stopa smrti
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Šabazza se původně jmenoval Aba Ossaq a patřil k národu Tvůrců, prvního lidu Thoregonu. Na základě svých zlých činů však byl zapuzen a obdržel nové jméno – Ša Bassa (V temnotě hvězd).

Historie

Šabazza byl nedobrovolně naverbován robotem Cairolem Druhým a dlouhou dobu působil proti koalici Thoregon. K tomuto účelu se rozhodl osvobodit Goeddu, Jii'Nevever, Goujirreze a Guan a Var z jejich vězení a nasadil je proti thoregonským národům.

Vyvolávač chaosu Goujirrez z Norrowwon byl nasazen proti Nonggům. Guan a Var působili v Chearthu, Jii'Nevever, zvaná též Snílka z Puydoru a Velká matka Goedda měly způsobit zkázu Mléčné dráhy.

Šabazza se také zmocnil devíti nanokolon Baolin-Ndaů a s jejich pomocí zničil Heliotské tvrze. Také s nimi poškodil galornské Draky a Baolinský deltaprostor.

Perry Rhodan a jeho lidé neznali dlouhý čas víc než jméno Šabazza. Poprvé se s odpadlým Tvůrcem setkali na kosmokratické továrně MATERIA. Guckymu a malému komandu se podařilo Šabazzu zajmout. Při tom se objasní, že Šabazza pracuje pro Sluhu Materie jménem Torr Samaho.

Avšak Šabazza, využije své zvláštní schopnosti (jako každý Tvůrce je schopen opustit své asteroidní tělo a převzít jiné bytosti) a ovládne Perryho Rhodana. Na Lepsu poté dojde k velkému finále, při němž Šabazza po velkém myšlenkovém střetnutí s Rhodanem přestoupí do hromadné inteligence lesa Lepso-Suma, kde je nakonec Rhodanem zničen.