Menu
Suzuke, Fawn
Suzuke, Fawn
© VPM kg.

Fawn Suzuke je monochromní mutantka. Jejím paradarem je telepatie (poznámka: v pozdějších románech je jí připisována schopnost podpalovačky; je to však možná pouze záměna s monochromní mutantkou a podpalovačkou Nomi Seville).


Vzhled

Fawn Suzuke měla během fyzického života hezkou, ale ne krásnou tvář, měla pihy a světlou pleť. Mírně šilhala. Byla asi 180 cm vysoká, postavu měla útlou, až chlapeckou.


Charakter

O charakteru Fawn Suzuke v době jejího života je známo jen málo. Jako vyslankyně Jádra je nanejvýš tajuplná a mlčenlivá. Jak se zdá, je však víc než jenom nesamostatná odnož Jádra, neboť je schopna opětovat city Marca Londona a skutečně ho miluje.


Dějiny

Fawn Suzuke se narodila v roce 1285 NGL a vyrůstala v Terranii. Její paraschopnost byla jen slabě vyvinutá, ani zdaleka se neblížila síle Ivana Ivanoviče Gorašina.

V roce 1304 NGL vstoupila společně s ostatními monochromními mutanty z Para City do SEELENQUELLa a po zkáze této negativní superinteligence se stala součástí Jádra. V době ztráty těla jí bylo devatenáct let.

Roku 1344 NGL se ve formě bílé mlžné projekce zjevila Perrymu Rhodanovi a varovala ho před TRAITORem a negasférou v Hangayi. V následujících dnech navázala kontakt s mladým studentem Marcem Londonem, jehož parapsychické síly využila ke své stabilizaci.

Koncem září 1344 NGL se Fawn Suzuke znovu objevila na Zemi, byla však oslabena a téměř zemřela. Aby se mohla udržet při životě, nutně potřebovala přítomnost Marca Londona. Varovala Rhodana před příletem Temného obelisku. Vyšlo najevo, že měla Fawn posloužit jako naváděcí maják, který na Zemi přivede Jádro.

Protože se Marc London nacházel na zpáteční cestě z Charonova mračna, hrozilo, že Fawn zahyne. Nedobrovolně se musela integrovat do Pozemšťana Radka Beibela, jemuž však díky tomu hrozila smrt. S pomocí Trima Maratha a Startaca Schroedera se podařilo přenést Fawnimu mentální substanci na 12 Šohaaků. Tímto způsobem se mohla mladá mutantka stabilizovat do doby, než se Marc London dne 6. října vrátil na Terru.

Dne 14. října 1344 NGL se Jádro, naváděné Fawn Suzuke, materializovalo na Isla Bartolomé. Marc London doprovázel projekci své lásky na nové stanoviště Jádra, vztah obou mladých milenců však zůstal krajně komplikovaný.

Fawn Suzuke se dne 3. listopadu 1344 NGL objevila u EŠERa a oznámila, že bude Jádro tento počítač podporovat při jeho evoluci v parapozitroniku.

Dne 22. ledna 1346 NGL konfrontoval Perry Rhodan Fawn Suzuke s událostmi v budově projektu EŠER. Mladá žena Pozemšťana ujistila o tom, že se Jádro nikdy nepostaví proti lidstvu a o počínání parapozitroniky nemá potuchy. Tvrdila také, že Sluneční soustava nesmí padnout, neboť má důležitou roli v plánované retroverzi negasféry v galaxii Hangay.

V polovině roku 1347 NGL Jádro vysvětlí, že brzy opustí Zemi, aby se podílelo na retroverzi. Marc London se obával, že tak Fawn navždy ztratí. Nejradši by vstoupil do Jádra, to však nebylo možné. Fawnina láska k Marcovi byla tak velká, že byla ochotna se přesunout do BATERIE, odnože kolektivní bytosti, zůstávajícímu na Zemi. Musela by se však vzdát své fyzické podoby a navíc by hrozilo, že zahyne, až BATERIE vyčerpá uloženou energii. Marc to odmítl, neboť existence bez těla by pro Fawn byla vězením, a nikdo nevěděl, kdy BATERIE spotřebuje svůj psionický náboj. V půli srpna 1347 NGL Jádro opustilo Zemi, a Fawn Suzuke zmizí s ním.


Zdroje

PR 2300, PR 2304, PR 2318, PR 2320, PR 2377, PR 2379, PR 2474, PR 2475