Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2474
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2474
Název:Dva psíemitory
(Zwei Psi-Emitter)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:16. ledna 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
CRULT v mířidlech – útok na Služebnický hrad Terminační kolony
Hlavní postavy románu:

Marc London a Fawn Suzuke – Dva zamilovaní jsou přinuceni k rozhodnutí.

Osbangur – Šéfvyšetřovatel zachytí stopu vraha.

Roi Danton – Jako Dantyren vstoupí Rhodanův syn na Služebnický hrad.

Senego Trainz – Mikrobestie pátrá po slabinách CRULTu.

Zerberoff – Duální kapitán se dozví o smrti svého nepřítele.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony.

Existuje však naděje, že budou plány Chaosu zmařeny, zejména díky Perrymu Rhodanovi, jemuž se podařilo zdokumentovat retroverzi negasféry v Tare–Šarmu. Roi Danton navíc získal podporu Duálního kapitána Zerberoffa, který Pozemšťanův otevře cestu na CRULT. K Dantonově výbavě patří i DVA PSÍEMITORY...


Traitank 1 199 188 přistane na CRULTu, ale jeho posádka ještě nesmí plavidlo opustit. Roi Danton čeká na zprávu od Zerberoffa. Duální kapitán se musí nejprve vypořádat s následky Malikadiho vraždy. Aby nevzbudil podezření, zúčastní se vyšetřování (které mimo jiné vedou Awourové). Naštěstí byl Malikadi po celém Služebnickém hradu značně nepopulární a pro svou patologickou ctižádost byl dokonce považován za hrozbu. Zerberoff využije záminku pátrání, aby vstoupil na jeden z traitanků. Jde samozřejmě o DARK GHOUL. Duálnímu kapitánovi se podaří Pozemšťany informovat o stávající situaci a opatří jim ubytování v hradu, kam se komando okamžitě přesune.

Nyní je Zerberoff zasvěcen do Dantonových plánů. Pozemšťan připravuje odpálení dvou druhů psíemitorů. První – polový emitor – vytvoří celý Služebnický hrad zasahující pole psionické energie, které ochromí Antakura z Bitveltu a postará se o zmatek v řadách posádky CRULTu. Druhý – rázový emitor – svou komprimovanou energii uvolní ve formě šokové vlny, podle názoru Jádra postačující k usmrcení Inspektora postupu. Smrtící emitor má jen nevelký dosah, proto musí být odpálen blízko zamýšleného cíle. Cestu do Inspektorovy blízkosti mají Dantonovi otevřít rebelující Temní vyšetřovatelé. Druhý emitor musí být aktivován Dantonovým myšlenkovým impulzem. Ačkoli je psionická energie kalibrována na Antakura z Bitveltu, existuje riziko, že bude Pozemšťan zabit spolu s ním. Danton doufá v pomoc buněčného aktivátoru.

Danton, Senego Trainz, Rinka Porol a Khiz Turagga vyhledají Temný distrikt. Zde již čekají vzbouření Temní vyšetřovatelé, mezi jinými i G'šogun. Vzhledem k Dantonem přineseným emitorům uznají Kvanta temnoty, že atentát má naději na úspěch a přislíbí svou podporu. Než může být celá akce spuštěna, je nutno zlikvidovat stále ještě slídící Awoury. Zerberoff, který se marně pokouší proniknout k Inspektorovi, se rozhodne problém definitivně vyřešit prostřednictvím Mikrobestií. Konečně může Danton odpálit rázový psionický emitor. Když šoková vlna dosáhne Antracitové sféry, vznikne nad Stříbrověží neustále se zvětšující, trýznivě křičící obraz Inspektora postupu, který se následně vypaří.

Na Zemi se blíží rozhodnutí jiného druhu: Marc London se obává, že navždy ztratí Fawn Suzuke, která se s Jádrem brzy vydá do Hangaye. Nejradši by vstoupil do Jádra, avšak to není možné. Fawnina láska k Marcovi je tak velká, že je ochotna se přesunout do BATERIE, odštěpku kolektivní bytosti, zůstávajícímu na Zemi. Musela by se však vzdát své fyzické podoby a navíc by hrozilo, že zahyne, až BATERIE vyčerpá uloženou energii. Marc to odmítne, neboť existence bez těla by pro Fawn byla vězením, a nikdo neví, kdy BATERIE spotřebuje svůj psionický náboj.