Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2475
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2475
Název:Cesta oběti
(Opfergang)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:23. ledna 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Úder proti Koloně – CRULT se mění v bitevní pole
Hlavní postavy románu:

Jothadún – Effremi zachrání obyvatele CRULTu před velkým nebezpečím.

Rinka Porol – Mikrobestie zapisuje historii akcí Roie Dantona.

Roi Danton – Syn Perryho Rhodana ví, že musí pro likvidaci Inspektora postupu obětovat život.

Senego Trainz – Náčelník Mikrobestií dělá vše pro úspěch Roie Dantona.

Zerberoff– Duální kapitán splní svou povinnost a zahubí tvora, který ho zotročil.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony.

Existuje však naděje, že budou plány Chaosu zmařeny, zejména díky Perrymu Rhodanovi, jemuž se podařilo zdokumentovat retroverzi negasféry v Tare–Šarmu. Roi Danton navíc získal podporu Duálního kapitána Zerberoffa. Nyní je na čase zlikvidovat velitele TRAITORu v Mléčné dráze. Aby zahubil Antakura z Bitveltu, musí se Roi Danton vydat na CESTU OBĚTI ...


Krátce po prvním zjevení obrazu Inspektora postupu vznikne přízračná postava podruhé. Antakur z Bitveltu zjevně nesmírně trpí. Emitorem vyrobené pole psionické energie se v CRULTu postará o naprostý chaos. Také Roi Danton a jeho lidé, především parapsychicky nadaný Zerberoff, jsou zasaženi zářením. Přibližné ve stejnou dobu splní Temní vyšetřovatelé svůj slib a postarají se o to, že se z Temného distriktu šířící temnota roztáhne po značné části Služebnického hradu. Co se v této temnotě odehraje, se Pozemšťané nedozvědí, ale vidí důsledky: Hluboko uvnitř hradu dojde k mohutným explozím, které proniknout až k povrchu a zničí celé komplexy staveb. O další spoušť se postará objevivší se zdrojoklipr. Kromě toho je ze své kaverny osvobozen Laborát. Ani Effremi Jothadún není schopen bestii opět uklidnit. Je jasné, že zánik mocného Služebnického hradu je již pouze otázkou času.

Přesto musí být nasazen druhý rázový emitor, neboť Antakur z Bitveltu by s jistotou přestál i konec Služebnického hradu. Danton je připraven smrti Inspektora postupu obětovat vlastní život. Na cestě k Antracitové sféře Dantona doprovází Mikrobestie a Zerberoff, jehož těžce zraní padající trosky. Duálova nenávist k Inspektoru postupu žene Zerberoffa dál, takže se zdráhá vrátit na DARK GHOUL. V boji proti členům posádky CRULTu poskytne skupině cennou pomoc, ale je zasažen energetickou střelou a je blízko smrti. K druhému útoku dojde krátce před Stříbrověží. Elitní bojovníci, doprovázení Terminačním heroldem, na Dantona zle doléhají, padne i několik Mikrobestií. Pak se objeví běsnící Laborát. Služebníci Chaosu se neodváží na cenného tvora střílet – jejich zaváhání využije pozemské komando a zneškodní je. Zerberoff zastřelí Laboráta.

Přichází Dantonova hodina, ale Zerberoff mu udělá čáru přes rozpočet. Ví, že musí zemřít a chce namísto Pozemšťana odpálit emitor. Danton má dál bojovat proti TRAITORu, Zerberoff navíc prosí o osvobození originálních těl Zerbona a Aroffa, která musí být uskladněna na některé ze skapalmbárek. Danton souhlasí a prchne, není však ještě v bezpečí. Když Zerberoff odpálí psionický rázový emitor, je Inspektor konečně zahuben, přičemž i Duál nalezne ve vyvolané bouři smrt. Služebnický hrad se začíná rozpadat. V poslední chvíli se objeví DARK GHOUL a Dantonovu skupinu zachrání vlečným paprskem. Dne 17. srpna 1347 NGL rozmetá gigantický výbuch Služebnický hrad CRULT na kusy. Zemřelo 250 spřátelených Mikrobestií, mezi jinými též Rinka Porol; její zápisky však byly zachráněny. Senego Trainz požádá Dantona, aby si částečně nečitelný text prohlédl. Danton není ze škrábanice nadšený, pak zahanbeně zjišťuje, že pro malou Mikrobestii, která se považovala za ženu, by víc než jen velitel...

Na Zemi nastala pro Marca Londona a Fawn Suzuke hodina rozloučení. Jádro se dozvědělo o smrti Antakura z Bitveltu, a chce nyní vyrazit do Hangaye. Fawn opět splyne s kolektivní bytostí, kterou LEIF ERIKSSON II dopraví k situačnímu transmiteru na oběžné dráze Měsíce. Na Zemi zůstane jen BATERIE.