35. cyklus

Negasféra

z Databáze Multiversa

Ve Sluneční soustavě informuje Perry Rhodan své dlouholeté druhy a přátele Homera G. Adamse a Reginalda Bulla, že se chystá uskutečnit výpravu s výzkumnou lodí JULES VERNE. Ze strachu z agentů negativní superinteligence KOLTOROC ovšem neupřesní, jaký je cíl jeho operace Tempus.

Operace Tempus

Operace Tempus zavede výzkumnou loď JULES VERNE dvacet milionů let do minulosti, přesně do roku 20 059 813 před Kristem. Cílem akce je pozorování retroverze negasféry Tare–Šarm. Skok do minulosti podaří za použití kontextového měniče. Čtyři roky před smrtí superinteligence ARCHETIM dosáhne JULES VERNE Phariske–Erigonu, jak se v ten čas říká Mléčné dráze. Výprava ZÁKONA, připravená k pochodu do Tare–Šarmu, zde čeká na rozkaz superinteligence. Časová expedice naváže první kontakt s místními lidmi a to veskrze pozitivní, pak ale dojde na Oaghonyru k pokusu o krádež Noční záře (zbroje, jejíž komponentou je i Vektorová přilba). Principa Kamuko má pro jeho teleportérské schopnosti v podezření myšoba Guckyho. JULES VERNE je nucen uprchnout, nyní je na něho však po celé galaxii Phariske–Erigon vyhlášeno pátrání.

Navíc skuteční zloději se rovněž nacházejí na palubě JULESE VERNA. Jejich původním úkolem bylo uskutečnit tři zločiny: měli zjistit souřadnice místa, kde je ukryt ZÁKONOdárce (mocný zbraňový systém, který je klíčový pro retroverzi negasféry), ukrást Noční zář a unést auronošku Kamuko. Bod jedna splnili bez problémů, v případě dva zcela selhali, a u bodu se jejich naděje upírají k Perrymu Rhodanovi, neboť ten disponuje podobnou aurou, jako Kamuko (PR 2400).

Pothawk, náčelník laosoorské tlupy, zavolá prostřednictvím parapolarizátoru LAOMARKU, gigantickou loď o průměru více než 2000 kilometrů. V této kosmické lodi, která je ve skutečnosti rozlehlým dutosvětem, žije pod vládou dvou králů přibližně 305 milionů Laosoorů. JULES VERNE je zajat, avšak Rhodan, Gucky a Icho Tolot uniknou ze zajetí a vydají se do hlubin LAOMARKY na průzkum. Přitom se dovědí více o Laosoorech. Výlet je ovšem náhle ukončen, když se objeví zadavatel zlodějů a začne uprchlíkům vyhrožovat zničením JULESe VERNA.

Když se tři Galaktici vzdají, je Rhodan předveden před tajemného objednavatele. Ten mu slíbí volný odchod v případě, když se Rhodan osvědčí ve své roli zloděje v průběhu mise CHEOS–TAI. Neupřesní ale, o co se v případě operace jedná (PR 2401).