Perry Rhodan 2496 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2496
Název:Chaotender proti Sol
(Chaotender gegen Sol)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:19. června 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
S DARK GHOULEM u Posbiů – Roi Danton se odváží na nebezpečné území
Hlavní postavy románu:

Roi Danton– Syn Perryho Rhodana se dál vydává za Duálního kapitána Dantyrena.

Major Ustinoth – Velitel lodi DARK GHOUL.

Senego Trainz, Knorm Ultrecht a Wismo Kantelaki – Mikrobestie jdou do akce.

Kalbaron Sunouff – Gančkarského velitele TRAIGOT-1710 navštíví inspekce.

Už tři a půl roku vedou obyvatelé Mléčné dráhy boj s asi největším nebezpečím, jaké kdy Lokální skupinu, centrum mocenské oblasti ID, potkalo. V blízké galaxii Hangay vznikala negasféra, líheň Chaosu.

Protože se postup na likvidaci negasféry nepodařilo najít v přítomnosti, Perry Rhodan odcestoval 20 milionů let do minulosti. V galaxii Tare-Šarm pak odhalil tajemství retroverze. Za pomoci lidstva, četných spojenců z rodné i okolních galaxií, Mírojezdců a v neposlední řadě Jádra se proces vzniku negasféry podařilo zvrátit. Kosmické messengery obnovily v Hangay normální kosmologický stav.

Nebezpečí pro Zemi však nebylo zažehnáno. Vojevůdce Mocností Chaosu, chaopresor Terminační kolony TRAITOR, duální negativní superinteligence KOLTOROC vidí v Perry Rhodanovi hlavního viníka své porážky a vyzve proto Nesmrtelného Pozemšťana k souboji. Pokud Rhodan odmítne, chaopresor vyšle CHAOTENDER PROTI SOL...


Dne 17. listopadu 1347 NGL zahájí armáda traitanků další útok proti štítu TERRANOVA. Úder na Sluneční soustava doprovázejí zvláštní jevy; Reginald Bull se dočasně ocitne v pararealitě, v níž je Terrania vylidněna a obsazena bující džunglí. Ministr obrany předpokládá, že vojsko TRAITORu dosáhne v případě pokračování útoku průlomu – pak ale jednotky Terminační kolony ustoupí. Pozemšťané jásají, když vejde ve známost, že retroverze Hangaye uspěla a flotily Terminační kolony se shromáždily ve třech sektorech galaxie, aby vyčkaly na další rozkazy. Vše ukazuje na brzký odchod TRAITORu z Mléčné dráhy.

Radostnou zprávu zachytí i v lodi DARK GHOUL. Roi Danton je právě svědkem toho, jak několik lodí galaktického odporu nasadí v boji s traitanky novou zbraň, která sice zničí také nosnou loď, ale současně je schopna strhnout do zkázy plavidlo, chráněné fraktálovým zvonem. Není však možné zabránit likvidaci napadené základny hnutí odporu. Traitank 1 199 188 se teď vypraví ke Světu sta sluncí. Danton chce zjistit, jak rozkaz k ústupu ovlivnil staveniště chaotenderu VULTAPHER. Znovu zafunguje osvědčený trik: velící kalbaron uvěří, že ke světu Posbiů zavítal na své inspekční cestě Duál Dantyren a poskytne mu přístup ke kolonové továrně TRAIGOT-1710. Vyjde najevo, že nasazením torpéd se strukturálními hořáky byla sice stavba chaotenderu značně zpomalena, ale ne zastavena. Několik tuctů dokončených kabinetů se již seskupilo kolem MINATERGU, srdce VULTAPHERU. V okolí staveniště působí i Zřetězenci. Danton sice neví, co jsou tyto bytosti zač, ale pro jistotu se jim vyhne. Zřetězenci vyhledají Kirmizze, aby mu předali KOLTOROCOVY nové rozkazy.

Danton naváže kontakt s Centrální plazmou. Té se podařilo nepozorovaně ovlivnit několik supratronik, avšak v pohotovosti držené BOXY ještě nejsou připraveny napadnout strážní flotilu staveniště nebo dokonce samotný VULTAPHER. Když je vyhlášen poplach, vrací se Danton se svým pomocným člunem do továrny dřív, než na místo dorazí Zřetězenci. Rhodanův syn je informován, že VULTAPHER má být co nejdříve dokončen natolik, aby mohl udeřit na Sluneční soustavu. Pak se znovu vynoří Zřetězenci. Pomocí svých zvláštních schopností KOLTOROCOVI vyslanci poznají, že Mikrobestie v Dantyrenově doprovodu pocházejí z chybného chovu. Dantonova kamufláž je prohlédnuta. Mikrobestie jednají rychle a důsledně: Usmrtí všechny přítomné protivníky – až na Zřetězence, na něž palba energetických zbraní nemá vliv – a umožní tak Dantonovi ústup na traitank DARK GHOUL. Jeho celá posádka se transmiterem přesune do BOX-9912. Krátce poté se traitank 1 199 188 zničí autodestrukcí. Dantyren je pokládán za mrtvého a Danton může konečně zničit nenáviděnou masku.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál