Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2495
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2495
Název:KOLTOROCŮV oheň
(KOLTOROCS Feuer)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:12. června 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Vibra oddíl v akci – osud Lesa kontaktu se naplňuje
Hlavní postavy románu:

Alomendris – Les kontaktu se musí rozhodnout mezi útěkem a válkou.

Git-Ka-N'ida – Velitelka Vibra oddílu hledá chaopresora.

Min-Da-N'or – Tichá Kartaninka „mihotá“ a najde sama sebe.

Perry Rhodan – Pozemšťan musí najít superinteligenci KOLTOROC a svést s ní souboj.

Už tři a půl roku vedou obyvatelé Mléčné dráhy boj s asi největším nebezpečím, jaké kdy Lokální skupinu, centrum mocenské oblasti ID, potkalo. V blízké galaxii Hangay vznikala negasféra, líheň Chaosu.

Protože se postup na likvidaci negasféry nepodařilo najít v přítomnosti, Perry Rhodan odcestoval 20 milionů let do minulosti. V galaxii Tare-Šarm pak odhalil tajemství retroverze. Za pomoci lidstva, četných spojenců z rodné i okolních galaxií, Mírojezdců a v neposlední řadě Jádra se proces vzniku negasféry podařilo zvrátit. Kosmické messengery obnovily v Hangay normální kosmologický stav.

Nebezpečí pro Zemi však nebylo zažehnáno. Vojevůdce Mocností Chaosu, chaopresor Terminační kolony TRAITOR, duální negativní superinteligence KOLTOROC vidí v Perry Rhodanovi hlavního viníka své porážky. Vyzve proto Nesmrtelného Pozemšťana a Rytíře Hlubiny k souboji. Pokud Rhodan odmítne, chaopresor zahubí kolébku lidstva KOLTOROCOVÝM OHNĚM...


KOLTOROC vyzval Perryho Rhodana, aby se mu postavil k souboji v Duální metropoli, neprozradil však, kde se toho místo nachází. Rhodan ale nemá v úmyslu vydat se tam na palubě některého z traitanků. Chce do chaopresorova sídla přiletět s armádou, vedenou CHEOS-TAI. Je tu možnost, jak Duální metropoli vypátrat: Les kontaktu 126. Tato odnož Alomendrise se stále nalézá v centrální oblasti Hangaye, možná nedaleko superinteligence KOLTOROC. Všechna vojska Galaktiků a Mírojezdců se proto shromáždí u Vatucymu, kde Rhodan a Git-Ka-N'ida, náčelnice Vibra oddílu, vyhledají tamější Les. Na prosbu, aby kontaktoval svou ztracenou odnož, nejdříve Alomendris reaguje s obvyklou panikou, nakonec však přece jen lokalizuje Les kontaktu 126, respektive jeho kosmickou nosnou platformu. Perry Rhodan se s JULESEM VERNEM odebere na udané souřadnice. Místo očekávané sluneční soustavy je však nalezena pouze nova. Jde o klam KOLTOROCU?

Zatímco Rhodan letí zpět, Git-Ka-N'ida a několik dalších Kartaninek Vibra oddílu znovu vstoupí do Lesa kontaktu na Vatucymu. Vibra-Kartaninky trpí od zničení GLOIN TRAITORU takzvaným „mihotáním“. Opakovaně mizí a objevují se až po uplynutí delšího času. Nejvíce postižena je mladá Min-Da-N'or, která v Lese kontaktu 126 ztratila své nenarozené dítě. Nekontrolovaně se teleportuje z jednoho Lesa do dalšího. Les kontaktu požádá Kartaninky, aby ho opustily, ty však zůstanou a odstartují proto i s nosnou platformou. Všech 125 volných Lesů Hangaye se odebere na cestu do centra galaxie. Alomendris se konečně přestal skrývat a vydal se do konfrontace s KOLTOROCEM, aby osvobodil svou ztracenou odnož. Alomendris je však proti superinteligenci bezmocný. V celkem 12 Lesích se materializují Zřetězenci. Tyto odnože se následně samovznítí a dne 18. listopadu 1347 NGL shoří v KOLTOROCOVĚ ohni.

Kartaninky poznají, že Zřetězenci mohou Lesy vyslídit díky stále ještě vysílaným pátracím impulzům, jimiž se snaží najít svou ztracenou odnož. Po skončení vysílání útoky ustanou. Lesy kontaktu se vrátí do soustavy Vat. Jejich přílet se však opozdí, neboť Min-Da-N'or mezitím při svých nedobrovolných teleportacích dosáhne Lesa kontaktu 126 a je chycena negativní entitou. Tato bytost není ničím jiným než jejím nenarozeným dítětem, které se přidalo k Chaosu a stalo se KOLTOROCOVÝM nástrojem. Ostatní Kartaninky Min-Da-N'or vypátrají a následují ji. Git-Ka-N'ida ji pak zastřelí, než se promění v obrovskou nestvůru. Dne 19. listopadu se přeživších 113 Lesů setká u Vatucymu. Gucky krátce nahlédne do myšlenek Vibra Kartaninek a dozví se tak, co se stalo s Min-Da-N'or. Nyní je zcela jisté, že se KOLTOROC nachází v bezprostřední blízkosti Lesa kontaktu 126.