Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Vatucym
hledat
Astronomická data:
Soustava:Vat
Průměrná teplota:38 stupňů Celsia
Pořadí od hvězdy:4
Obyvatelé planety:
Noquaa-Kansahariyya

Vatucym je segmentová planeta organizace Noquaa-Kansahariyya v Hangayi a stanoviště jednoho z Lesů kontaktu.

Popis

Vatucym leží 3000 světelných let od centrálního valu Hangaye a 4925 světelných let systému Winola III. Je to čtvrtá planeta oranžového slunce Vat. Na tomto světě nejsou žádné kontinenty, pouze souostroví. Největší z ostrovů mají rozlohu malých kontinentů. Nejvýznamnější leží v oblasti jižního pólu a nese jméno Pheoge. Zde se nalézá planetární metropole Pheogitta a vesmírný přístav.

Planeta je podobná Zemi, je to rajský svět s průměrnou teplotou 38 stupňů Celsia. Atmosféra obsahuje vyšší procento kyslíku. Oblohu planety téměř neustále zahalují oblaka, počasí horkého světa dominují časté bouře. Nehledě na Les kontaktu tvoří vegetaci Vatucymu zejména kapradiny a jehlovité stromy.

Les kontaktu se nalézá 34 kilometrů severně od města Pheogitta.

Dějiny

Dne 20. října 1347 NGL přiletěla Dao-Lin-H'ay se SB-1 ze základny Win-Alfa na Vatucym, aby se tamějším Lesem kontaktu nechala přemístit k Lesu, který se nacházel za centrálním valem. Velitel segmentové planety, Hauri Beth Astromo, ji přijal jen s nevolí. Na Vatucymu nedokovalo pouze 102 moderních trimaranů, nacházel se zde rovněž výcvikový tábor Vibra oddílu.

Dislokace k Lesu kontaktu 126 proběhla dne 23. října, nepřinesla však žádný výsledek. Dao-Lin a členové Vibra oddílu se díky přítomnosti Zřetězenců a mentálnímu tlaku superinteligence KOLTOROC dostali do nesnází. Na Vatucym se komando vrátilo jen díky tomu, že se EŠER stejného dne postaral o chaos v GLOIN TRAITORU, což odpoutalo KOLTOROCOVU pozornost. SB-1 pak opustila Vatucym, aniž získala nějaké informace.

Po zničení GLOIN TRAITORU uprostřed listopadu 1347 NGL se všechny jednotky Galaktiků a Mírojezdců shromáždily u Vatucymu. Les kontaktu opustil dne 18. listopadu planetu, aby se společně se 124 dalšími Lesy vydal do centra Hangaye osvobodit nezvěstnou 126. odnož. Když dvanáct Lesů zanikne v KOLTOROCOVĚ ohni, ostatní se stáhnou do soustavy Vat.

Zdroje

PR 2484, PR 2495