Menu
Informace o postavě:
Úmrtí:-
Výška:1.84 m
Národ:Kartaniňané
Popis:kočičí vzhled
Tituly:Nositel buněčného aktivátoru, Nositel čipu buněčné aktivace
Dao-Lin-H'ay
Dao-Lin-H'ay
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1279: Ostrov hvězdných synů
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 2006: Cugarittmovy tváře
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Kartaniňanka z velké rodiny svého národa se strmou kariérou. Nejdříve byla ochráncem a oprávněncem pro odvoz paratau z Fornaxu, v červenci 430 NGL bude zavolána hlasem z Ardustaaru, aby převzala velení nové dálkové flotily Kartaniňanů, vybavené tak, aby uletěla vzdálenost asi 40 milionů světelných let do galaxie v mocenské aglomeraci ESTARTU.

Má hladkou vzorovanou kůži, osobitě šedivou. Nad očima se klene černé, husté obočí. Má trojúhelníkovité uši jako kočky, které připomíná každé její gesto nebo i její rodný jazyk.

Dao-Lin-H'ay se na cestu vydá v nové lodi Umbali. Na planetě Hubei nalezne podmínky pro první kartaninskou kolonii u ESTARTU. Dao využije další planety a prosazuje projekt LAO-SINH plynule kupředu. Pak je ale povolána zpět do Triangulumu, aby tam zajala Vědoucí, které se chtějí obětovat. Po jejich konci a velké kosmické katastrofě, díky níž bude Dao-Lin-H'ay 695 let zajata ve stázovém poli, se stane členem galaktické rady v Hangayi a zástupkyní bývalých Kansahariyyaských národů v Galaktiku.

Stane se blízkou přítelkyní Ronalda Tekenera, který se rovněž nadchne pro Kartaniňany. Později se z tohoto přátelství vyvine pevný vztah. V roce 1173 NGL dostane od ID aktivační čip. S první expedicí k Velké prázdnotě Dao-Lin-H'ay neodletí, ale pokusí se mezitím usmířit znepřátelené Kartaniňany. Druhé expedici k Velké prázdnotě se zúčastní.

V Hirdobaanu se nasazenému komandu pod jejím velení podaří zajmout velitele Maschtarena. Na hlavním světě Perm-Oktantem přijde Maschtar Kaiddan v bitvě proti tomuto komandu o život.

Kartaniňanka se v kruhu nositelů buněčných aktivátorů zasazuje o konstituci koalice Thoregon a spolu s cameloťany bojuje proti Šabazze. Během invaze Algiotenů se Dao-Lin připojí k expedici z Camelotu a letí s GILGAMEŠEM ke galaxii Chearth na pomoc Gharrům. Dao-Lin-H'ay je na palubě SOL, když pod Atlanovým a Tekenerovým vedením odstartuje na dlouhou cestu, která je nakonec zavede do galaxie Wassermal.