Chaotendery

(přesměrováno z: Chaotender)

Chaotender je gigantický a mocný kosmický dopravní prostředek, který je na cestě s pověřením chaotarchů. V zaměřovačích se jeví jako beztvarý, černý stín, který neustále mění svou podobu. Chaotender se svou technikou podobá vyspělým kosmickým plavidlům kosmokratů, přináší však chaos a zkázu. Je to ultimativní bojová jednotka ve službě chaotarchů. Chaotender představuje protějšek kosmických továren kosmokratů.

Úkoly

Má tři základní úkoly:

Známým chaotenderem je ZENTAPHER. Ten se při pozorování jevil jako kulovitá černá díra o průměru 36 kilometrů. Protože chaotender představuje vlastní vesmír, vnořený do normálního kontinua, neprobíhají časové děje a další události uvnitř něj shodně s vnějškem.

Vnitřní průměr výtvoru chaotarchů činí 38 kilometrů. Interiér působí jako tekoucí mračné pole. V tomto médiu je ponořeno 612 000 mikrovesmírů. Plynutí času uvnitř jednotlivých sfér lze libovolně měnit. Jsou obydleny lidmi ze 180 000 různých národů. Chaotender je kontrolován ze tří létajících měst v centru mračného pole. Zde sídlí pán Chaotenderu, Architekt, a zde jsou také umístěny smrtonosné nekrofóry.

Chaotendery byly zničeny v boji s Komickými továrnami kosmokratů.

V roce 1345 NGL přepadne Mléčnou dráhu Terminační kolona TRAITOR. Jak se ukáže, jejím úkolem je zajistit zdroje pro svavbu nového chaotenderu - VULTAPHERu.

Známé chaotendery

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál