Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2497
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2497
Název:Monokosmium
(Das Monokosmium)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:26. června 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Kybernetická konspirace pokračuje – boj proti Kirmizzovi
Hlavní postavy románu:

Roi Danton – Syn Perryho Rhodana chce získat chaotender do rukou lidstva.

Senego Trainz – Velitel Mikrobestií jde do akce na světě stovek umělých sluncí.

Kirmizz – Lodivod VULTAPHERU musí zprovoznit svůj chaotender a zvládnout jeho první úkol.

Zaubilski a Gessounin – Dva Posbiové použijí zadní vrátka.

Už tři a půl roku vedou obyvatelé Mléčné dráhy boj s asi největším nebezpečím, jaké kdy Lokální skupinu, centrum mocenské oblasti ID, potkalo. V blízké galaxii Hangay vznikala negasféra, líheň Chaosu.

Perry Rhodan odcestoval 20 milionů let do minulosti a v galaxii Tare-Šarm odhalil tajemství retroverze. Za pomoci lidstva, četných spojenců z rodné i okolních galaxií, Mírojezdců a v neposlední řadě Jádra se proces vzniku negasféry podařilo zvrátit. Kosmické messengery obnovily v Hangay normální kosmologický stav.

Nebezpečí pro Zemi však nebylo zažehnáno. Vojevůdce Mocností Chaosu, chaopresor Terminační kolony TRAITOR, duální negativní superinteligence KOLTOROC vidí v Perry Rhodanovi hlavního viníka své porážky a vyzve proto Nesmrtelného Pozemšťana k souboji. Mezitím se Rhodanův syn Roi Danton postaví proti lodivodovi chaotenderu VULTAPHER – Kirmizzovi. Na Světě sta sluncí ho očekává MONOKOSMIUM...


Kirmizz si na Světě sta sluncí zřídil mentální tréninkovou krajinu, Monokosmium, aby mohl zlepšovat své bojové schopnosti. Je právě uprostřed simulace, když jsou mu ohlášeny potíže při stavbě VULTAPHERU. Musí se okamžitě vydat do chaotenderu, dříve než rozkolísané energetické proudy zničí jak dokončovaný VULTAPHER, tak vše v okruhu deseti tisíc světelných let.

Mezitím se Roi Danton a 100 Mikrobestií skrze transmiter odeberou na Svět sta sluncí. Jejich cílem je likvidace Kirmizze, bez něhož by měl být chaotender k ničemu. Rhodanův syn dokonce spekuluje, že by se mohl pokusit získat VULTAPHER pro lidstvo. Roi Danton se zkontaktuje s Centrální plazmou, která mu oznámí, že připravuje útok na VULTAPHER. Následně jsou Roi Danton a jeho Mikrobestie jedním z Posbiů přivedeni k Monokosmiu, do něhož vniknou za pomoci temnopole. V zařízení se rozdělí, aby mohli Kirmizze napadnout okamžitě po jeho návratu. Roi zkoumá různé objekty v simulátoru a je přitom zatažen do tréninkových realit, což zanechá myšlenkový otisk.

Problémy na VULTAPHERU jsou nakonec vyřešeny. Kirmizz přeroste sám sebe a zvládne potíže, pro něž nebyl ani zdaleka vyškolen. Konečné sestavení chaotenderu nyní proběhne automaticky. Kirmizz se se stavebními roboty vrátí do Monokosmia, které chce rozebrat a nainstalovat do VULTAPHERU. Cizí myšlenková signatura na jedné ze sošek je pro lodivoda varovným signálem. Aktivuje individuální ochranný štít, a tak přečká palbu Mikrobestií. Pak se s Mikrobestiemi a Roiem Dantonem pustí do boje a použije na ně své paraschopnosti. Roi požádá Centrální plazmu, aby zavelena do útoku. Obává se totiž, že by mohly Kirmizzovi přiletět na pomoc traitanky.

Během necelých dvou minut se 300 000 BOXŮ Centrální plazmy vrhne do boje. Díky nově vyvinutému 5D trhači mohou Posbiové ničit traitanky, VULTAPHER však zůstane nepoškozen. V rámci kybernetické konspirace mohou bioroboti krátkodobě zmanipulovat systémy některých traitanků.

Roi a Mikrobestie zjistí, že zničením mentální nabitých sošek Monokosmia způsobí Kirmizzovi nesnesitelnou bolest. Lodivod je nakonec tak oslaben, že může být zastřelen. Útočníci pak uprchnou dřív, než na místo dorazí Mor'Daerové.

Vesmírná bitva se pro Posbie vyvíjí velmi špatně: VULTAPHER je dokončen a sestřeluje BOXY po stovkách. Zničeno bylo jen tisíc traitanků. Když je vydán rozkaz k ústupu, unikne jen 21 000 BOXŮ. Galaktici čekají, co se bude dít, když se VULTAPHER a veškeré traitanky dají do pohybu a zamíří ve směru Sluneční soustavy. Roi a jeho komando je následuje v jednom BOXU. Pozemšťan však ví, že na místo dorazí dlouho po chaotenderu.