Perry Rhodan 2467 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2467
Název:Mentální revize
(Mentale Revision)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:28. listopadu 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Žijí v ZÁKONOdárci – a jsou metageneticky naprogramováni
Hlavní postavy románu:

Inkh Selexon – Velitel Tibirian Melechů vrhne pohled za zdi mentální revize.

Perry Rhodan – Pozemšťan si zjedná úctu mezi Heromety.

Mondra Diamondová – Družka Perryho Rhodana vyrazí k záchranné akci.

Taffanaro – TAI–Servo pozná, že udělal velkou chybu a vyzve svůj lid k odporu.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony.

Perry Rhodan a posádka JULESE VERNA nejenže dokázali dokumentovat zdařilou retroverzi negasféry, ale navíc se jim podařilo získat ZÁKONOdárce, gigantickou zlatou kosmickou loď Kosmokratů, která je nepostradatelná pro provedení další retroverze. Náhodou však byl z dlouhého spánku probuzen fiktivní žalobce, a ten na sebe strhl vládu nad ZÁKONOdárcem. Tajemstvím 29 milionů let dlouhé stáze čerstvě probuzených služebníků kosmokratů je MENTÁLNÍ REVIZE...


Taffanaro byl Inkh Selexonem takřka ubit k smrti. Přežije jen díky tomu, že ho nalezne soukmenovec Salihcar a dopraví ho k ošetření do medostanice. Tato stanice se zvolna promění v centrum rychle se formujícího hnutí odporu. Většina Herometů mezitím pochopila, že už Tibirian Melechové nejednají ve smyslu kosmokratů a mají vlastní plány. Když jeden z Herometů ohlásí, že viděl Perryho Rhodana, udělá Taffanaro to, co měl učinit na samém začátku: naváže s vetřelcem kontakt. Situace je nejprve velice najpjaté, rychle se však uklidní, když Taffanaro zpozoruje Rhodanovu rytířskou auru.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál