Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Diamond, Mondra
hledat
Informace o postavě:
Pravé jméno:Agalija Tekate
Datum narození:21. září 1256 NGL
Místo narození:Horriko
Výška:1.75 m
Národ:Pozemšťané
Popis:Snědá, atraktivní, zelené oči
Diamond, Mondra
Diamond, Mondra
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1890: Šaogenská říše nebes
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 2017: Dítě a Rostlinný otec
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Mondra Diamond je matka Perry Rhodanova syna Deloriana. Narodila se 21. září 1256 NGL na Horriko a v mládí pracovala jako cirkusačka. Tehdy přijala umělecké jméno Mondra Diamond, její pravé jméno je Agalija Tekate.

V roce 1279 NGL se ucházela o práci v SPL a byla přijata. V roce 1289 NGL byla s městskou částí Kalkata-Sever přesunuta na Kenteullenské kolo v systému Nonggo. Stalo se tak kvůli selhání Heliotské tvrze ve Sluneční soustavě. Tam se rozhodla, že na Nongžské kosmické lodi KAURRANG se s Perry Rhodanem, Reginaldem Bullem a Foremonem vydají na cestu do Šaogenské říše nebes a později pak do DaGlauše. Během této mise došlo ke zplození Deloriana.

V PULZU v DaGlauši se Delorian narodil 30. dubna 1291 NGL a s Mondrou se vydává na palubě SOL 18 milionů let do minulosti do galaxie Segafrendo, kde ona a Rhodanův syn sehráli důležitou roli při vzniku ID a Delorian se poté stane jeho kronikářem.

V následující osysee SOL časem a prostorem (jako do Dommrathu, Wassermalu a Prvního Thoregonu) hrála častokrát důležitou roli. Při střetnutí kolem ZENTAPHERU získala vzpomínky bývalého Sluhy Matérie Torra Samaha a velitele a Architektra Chaotendru ZENTAPHER Kintradima Cruxe.

Z Prvního Thoregonu se s Perrym vrátila přes Most do nekonečna zpět na Terru a stala se státní sekretářkou pro zvláštní úkoly na ministerstvu zahraničí LSP. K jejím úkolům patří péče o dva poslední Algorriany Curcaryena Varantira a Le Anyante.

Když se v roce 1331 NGL materializují Shohaakové ve Sluneční soustava, padne i ona do jejich sféry vlivu.

Začátkem třicátých let 14. století NGL se vydává do tajné akce, na příkaz Homera G. Adamse, do doutnajícího konfliktu se sektami kolem Gon-Orbhon. Hlavně po té, co do sekty vstoupila i Bré Tsinga. V roce 1333 NGL, po převzetí moci Gon-O musí Mondra s Adamsem ukrýt. Najdou útočiště v cirkusu Rochette, kde Mondra vystupuje jako artistka Ashanty Paz.