Segafrendo

Astronomická data:
Vzdálenost od Mléčné dráhy:38 milionů LY
Průměr:270 000 světelných let
Typ:E0
Důležité národy a superinteligence:
Alliremové, Tharoidonové, Horkové, Josminové (Korunoví válečníci), Lyndorové, Mom'Serimové, Pilzové, Satoreni, Serimové, Teskariové, Vaccuané, Xhsihxové,Mundäni
Organizace:
Galaktická koruna

Galaxie Segafrendo je od Mléčné dráhy vzdálena skoro 36 miliónů světelných let. Jedná se kulovitou galaxii typu E0 o průměru 270 000 světelných let. Z toho vychází její celková hmotnost více než pět bilionů hmotností Slunce - dá se tak přirovnat jedině k M87. Před 18 miliony lety byla galaxie Segafrendo původním ohniskem mocenské oblasti superinteligence ESTARTU. Po zřízení Thoregonu se galaxie zmocnila superinteligence K'UHGAR.

Přehled

PULZ galaxie Segafrendo, zvaný také NOC, se nacházel v energeticky nesmírně aktivní zóně žáru. Mundänští dobyvatelé PULZ nazývali „oheň Hesp Graken“.

V temném oblaku Auroch-Maxo existoval přístup k INSHARAMU. Segafrendo leží z pohledu ze Země za galaktickým centrem, k Mléčné dráze je přitom obrácena jeho východní strana. Jinak neexistují žádná relevantní astronomická data. Lingua franca v Segafrendu byl až do invaze K'UHGARU tak zvaný Frendo-Prom.

Dějiny

Před 18,48 miliony lety se prastarý lid Koridecců oduševnil v Motýla. Po svém putování dosáhl před 18,415 miliony lety galaxie Segafrendo a setkal se zde se sporovým oblakem Sorrmo, který také po dlouhé věky pátral po vhodném místě k evoluci.

V systému Auroch-Maxo došlo ke spojení obou entit – vznikla superinteligence ESTARTU (Neomezené štěstí).

V příštích 200 000 letech se postupně objevili Kym-Jorierští motýli a Rostlinní otci, dohromady sloužící jako kotva pro ESTARTU. Bylo vytvořeno společenství Galaktické koruny.

Po zániku Galaktické koruny nepatřila galaxie Segafrendo k mocenské oblasti superinteligence K'UHGAR příliš dlouho, jelikož tato agresívní Všebytost byla brzy přemožena superinteligencí VACCERE, podporovanou kosmokraty.

Další detaily neexistují.

Důležitá sluneční soustavy / planety

Zdroje

PR 2000PR 2048

Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!