Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2441
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2441
Název:Posledních čtyřicet
(Die letzten vierzig)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:30. května 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1346 NGL
Zápas stovky národů – a poselství 300 otázek
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener – Smíšek si vzpomene na staré triky USO.

Davam–Duur – Attavenno musí prohlédnout vlídnou masku nepřátel.

Lyngiffer Xath – Gančkar terorizuje celé sluneční soustavy.

Sinco Venethos, Gurli Grushgelaard a Trest Harkanvolter – Stínoví bojovníci jdou na misi mimo SOL.

V roce 1346 Nového galaktického letopočtu stojí lidstvo před největší hrozbou svých dějin: Nezměrné síly Terminační kolony TRAITOR dobyly Mléčnou dráhu a obsadily téměř všechny obydlené planety. Gigantická vesmírná flotila TRAITOR pracuje ve službě chaotarchů. Jejím cílem je využití zdrojů Lokální skupiny a zabezpečení existence negasféry – životu nepřátelského místa, kde neplatí fyzikální zákony.

Atlan, nesmrtelný Arkonidan, který vede expedici do Hangaye, dobře ví, že tam již před časem ztratilo legendární generační plavidlo SOL. Nezvěstná loď byla nějaký čas v rukou TRAITORu, Ronald Tekener a Mom’Serimové ji však dokázali znovu ovládnout – a to přímo před zraky Inspektora postupu. SOL však ještě nemá vyhráno – klíčem ke svobodě může být POSLEDNÍCH ČTYŘICET...


Ronald Tekener se nedokáže zbavit svíravého pocitu, že při osvobození SOL něco přehlédl. Zatímco činkovité plavidlo prchá před traitanky, které ho pronásledují od stanoviště SIRCu, Solánci dojdou k přesvědčení, že Kirmizz SOL nepropustil z lidumilství. Chtěl se pomstít Inspektorovi postupu za ponížení, nyní však jistě zlikviduje hrozbu – jakkoli nepatrnou – kterou SOL představuje.