Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2404
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2404
Název:Úkryt u černé díry
(Versteck am Black Hole)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:14. září 2007
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 20059 813 p. Kr.
Na stopě presorgardy – ARCHETIM se probouzí ve své OPOŘE
Hlavní postavy románu:

Kamuko – Principa musí během krátkého času strpět dvě trpké ztráty.

Folsson Brack – Generálčin zástupce se musí zříct své představené.

ARCHETIM – Spící superinteligence dostane návštěvu.

Na jaře 1346 Nového galaktického letopočtu stojí lidstvo před největší hrozbou svých dějin: Nezměrné síly Terminační kolony TRAITOR dobyly Mléčnou dráhu a obsadily téměř všechny obydlené planety. Jen několik tajných úkrytů zatím zůstalo ušetřeno běsnění Chaosu – v čele boje přitom stojí Země a ostatní planety Sluneční soustavy, chráněné štítem TERRANOVA.

TRAITOR pracuje ve službě chaotarchů. Jeho cílem je využití zdrojů Lokální skupiny a konstrukce chaotenderu, který zabezpečí existenci negasféry, vznikající v blízké galaxii Hangay. Negasféra je životu nepřátelské místo, kde neplatí fyzikální zákony.

Avšak Perry Rhodan ví, že již před dvaceti miliony lety byla provedena úspěšná retroverze jedné z negasfér. Proto se s novou kosmickou lodí JULES VERNE vydá na riskantní expedici do minulosti. V Mléčné dráze, tehdy známé jako Phariske–Erigon, však padne do rukou přisluhovačů Chaosu. Principa Kamuko mezitím objeví ÚKRYT U ČERNÉ DÍRY...


Květen 20 059 813 př. n. l:

Na Oaghonyru Kamuko stále hledá noční světelní zbroj. Návštěva BAŠTy ARCHETIM opět nic nepřináší, super-inteligence mlčí. Nakonec hrudní pancíř najde, ale ještě předtím se dozví další špatnou zprávu, a sice že ZAKONODárce zmizel – další rána pro nejvyšší služebníci ARCHETIM. Vzhledem k tomu, že souřadnice polohy CHEOS-TAI byly přísně tajné a že navíc na Malawa-Kelechi zaútočila Presorgarda, podezření, že za krádežemi stojí Perry Rhodan, pomalu mizí. Zřejmě to byla jednotka Chaosu, která špehovala Oaghonyr.

Protože jsou světy opakovaně napadány gardou, Principa se vydává na lov a skutečně objeví základnu Presorgardy poblíž černé díry Zistaka. Právě když přivolává větší flotilu, ARCHETIM se probouzí a mentálně jí dává pokyn, aby aktivovala ZAKONODárce a uvedla do pohybu výpravu ZÁKONA. Když chce Kamuko nahlásit problémy, není vyslyšena.

Principě se podaří zničit flotilu traitanků a také základnu, která se však teprve buduje. Od Guschkara, kterého zajme, se také dozví, že k Phariske-Erigon míří větší kontingent TRAITOR, že Presorgarda se skládá z několika desítek až několika tisíc lodí a že každá má své jméno. Vlastní jméno Presorgardy ve Phariske-Erigon je "Chada Saryeh". Principa se navíc dozví, že gardu vede Ekatus Atimoss. Poté Guschkar umírá ve spárech Laborata.

Generálka zanechává větší flotilu v Černé díře a vrací se na Oaghonyr. Tam se znovu dostane do BAŠTy a tentokrát se spojí se super-inteligencí. Dozvídá se, k čemu slouží noční světelní zbroj a že ARCHETIM našel výztuhy nohou. Kde se však nachází vektorová přilba, není ARCHETIM známo. Super-inteligence však dává jasně najevo, že harmonogram platí a v případě potřeby se vykoná také bez helmy. Kamuko si uvědomí, že Perry Rhodan už není podezřelý a že nové spolupráci by nic nestálo v cestě, kdyby věděla, kde Terranec je.


by jomo