Perry Rhodan 2464 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2464
Název:Archaický program
(Das Archaische Programm)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:7. listopadu 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2. července 1347 NGL
Jsou to nedobrovolní čarodějovi učni – minulost se probouzí
Hlavní postavy románu:

Curcaryen Varantir – Algorrianský potenciálový architekt se setká s technikou, jíž nerozumí.

Mondra Diamondová – Družka Perryho Rhodana je přesvědčena o tom, že se v CHEOS–TAI zdržují členové původní posádky.

Perry Rhodan – Pozemšťan musí rozhodnout o další cíli ZÁKONOdárce.

Taffanaro – Služebník Kosmokratů se probouzí.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony.

Mezitím se SOL, RICHARD BURTON a takzvaná Eskadra Hangay chystají zasáhnout proti TRAITORu přímo v zánikem ohrožené galaxii. Pro Perryho Rhodana a posádku JULESE VERNA, cestující do Mléčné dráhy, nastanou na palubě ZÁKONOdárce zásadní problémy. Když se Pozemšťané pokusí převzít kontrolu nad CHEOS–TAI, spustí se ARCHAICKÝ PROGRAM...


Galaktici využívají dvouměsíční lhůtu, potřebnou k cestě do Mléčné dráhy, aby prozkoumali jak ZÁKONOdárce, tak také Metaběžci vybudované zařízení v JULESU VERNOVI. Zatímco je na činkovitém plavidle objeveno další energetické čerpadlo, které zdvojnásobí původní výkon, nepostupuje Curcaryen Varantir při pokusech manuálně ovládat CHEOS–TAI nijak kupředu. ZÁKONOdárce akceptuje pouze rozkazy Perryho Rhodana.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál