Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2482
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2482
Název:Věčný žalář
(Der ewige Kerker)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:13. března 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Není úniku – SOL v centru Hangaye
Hlavní postavy románu:

Hajmo Siderip – Xenopsycholog zkouší vyhánět čerta ďáblem.

Atlan da Gonozal a Ronald Tekener – Nositelé buněčného aktivátoru se spoléhají na EŠERův parapsychicky pozitronický čich.

Jawna Togoya – Posbijský důstojník se prokáže jako psycholog.

Inkadye, Volfdeprix, Goku Kong–Eslan, Murtaugh neboli Skutnik – Obyvatelé města Koltogor provozují psychohry.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony. Po úspěšném zničení Služebnického hradu CRULT vyrazí pozemské komando do Hangaye.

Není však důvod k optimizmu, do srdce vznikající negasféry zatím pronikli pouze Světaznalec z Azdunu a počítač EŠER, zatímco zbytek eskadry je nucen vyčkávat. Mnozí se obávají, že se opěrný bod Winola stane pro Pozemšťany a jejich spojence VĚČNÝM ŽALÁŘEM...