Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2458
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2458
Název:Druhý Dantyren
(Der zweite Dantyren)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:26. září 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Chce zastínit svůj vzor – k tomu je Duálovi dobrý každý prostředek
Hlavní postavy románu:

Dantyren – Duální kapitán se cítí povolán k velkým činům.

Roi Danton – Originál, který by rád zaujal místo kopie.

Senego Trainz – Mikrobestie bojuje o uznání.

Goran Frownie a Ero Ustinoth – Dva podplukovníci nesou masku a řídí traitank.

Lipica Atabinmek – Přestrojená agentka vidí misi jako problematickou.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony.

Návrat zdánlivě mrtvého Roie Dantona ze spárů Kolony otevře Pozemšťanům nové možnosti, zejména proto, že Rhodanova syna doprovází oddíl 1800 proti TRAITORu bojujících Mikrobestií. Michael Reginald Rhodan se nyní změní v hotovou noční můru – stává se z něho DRUHÝ DANTYREN...


Druhý Dantyren je v Terminační koloně považován za nepodařený experiment – Dantonova polovina téměř zemřela při procesu spojení, kromě toho se Duálovy schopnosti ani neblíží dovednostem prvního Dantyrena. Duál byl proto převelen na Bluesany a Akonany obydlený hornický svět Liforno v galaktické Eastside, kde má prokázat své kvality. Zde iniciuje pogrom na odbojné osadníky, odmítající nadvládu TRAITORu, avšak Dantyren se zjevně nehodí ani k úloze prostého správce. Duálovou zvláštností je povědomí o tom, že jsou obě jeho poloviny pouhými kopiemi. Ví také, že po jeho případném skonu nebude žádný další Dantyren, neboť oba originály platí u TRAITORu jako zničené. Dne 24. května 1347 NGL je ohlášen přílet traitanku. Dantyrena krátce předtím navštívil Terminační herold, který mu dal jasně na srozuměnou, že má přinejmenším zdvojnásobit výsledky prvního Dantyrena. Duál proto věří, že v traitanku přichází další inspekce. Ve skutečnosti se jedná o Roiem Dantonem zajatý traitank číslo 1 199 188. Plavidlo Kolony bylo dle možností reorganizováno pro novou posádku – tu tvoří za Gančkary a Mor'Daery zamaskovaní Pozemšťané a Mikrobestie, vedené Senegem Trainzem.

Plán Pozemšťanů spočívá ve vyřazení pravého Dantyrena. Roi Danton má pak převzít jeho roli a tak infiltrovat nejvyšší velitelské struktury TRAITORu. Existuje obava, že Antakur z Bitveltu podvod okamžitě prokoukne, Reginald Bull proto požádá Jádro, aby Inspektora mentálně ovlivnilo. Kolektivní bytost souhlasí a svými aktivitami na CRULTu se postará o značný rozruch. Mezitím musí Pozemšťané na Lifornu čelit náladám druhého Dantyrena a nedůvěře dvou Awourů, které znepokojily jejich nepříliš dokonalé převleky. Posádka traitanku přečká Dantyrenovu první inspekci, při níž Dantyren vyslýchá některé ze členů posádky pomocí svých schopností aktivního empata. Awourové chtějí navázat kontakt s CRULTem, Pozemšťané totiž tvrdí, že jsou na cestě z pověření Služebnického hradu. Tento problém odstraní Mikrobestie – svým tradičním způsobem. Celou věc naaranžují tak, aby se zdálo, že se oba Awourové zabili ve vzájemné potyčce. Kromě toho objeví Dantyrenův soukromý byt.

Teď přijde Dantonova hodina. Chráněn temnopoli několika Mikrobestií se ve své kokonové masce odebere do Dantyrenova bytu. Pravý Dantyren však ke vstupu použije tajný vchod, o němž Danton nic nevěděl. Duální kapitán napadne překvapeného Dantona endogenní trýzní a srazí ho na kolena. Dantonovi se podaří přimět k pohybu Yrendirovu robotickou polovinu kokonové masky. Dantyren to interpretuje jako útok a koncentruje endogenní trýzeň na robotickou hlavu, čímž však udeří do prázdna. Nyní se dá Danton poznat jako originál. Dantyren je šokován a nereaguje ani ve chvíli, když Pozemšťan vytáhne v masce ukrytý zářič a zastřelí ho. Danton dezintegruje mrtvolu a Dantyrenově roli se vydá k dalšímu cíli: ke Světu sta sluncí.