Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Jádro
hledat

Jádro vzniklo z 35 000 monochrom mutantů, která byla pohlcena SEELENQUELLem, aby tak unikla geneticky naprogramované smrti.

Po SEELENQUELLově smrti se duchovní esence monochromatických mutantů oddělila, vytvořila Jádro a vydala se do Andromedy. Během K'UHGARova útoku na Andromedu se Jádro stáhlo na planetu Attorua. Tam se mu podařilo zakrýt celý sektor Jessytop před K'UHGARovým Stínovým zrcadlem a tím vytvořit jakousi zónu pro uprchlíky. Přitom se však Jádro neustále oslabovalo, takže hrozil zánik chráněné oblasti. Národ Charandidů následně dobrovolně vstoupil do Jádra, aby tak posílil jeho moc v boji proti K'UHGARu. V té době se manifestovalo ve formě Kiriaade. Právě ona vyhledala Perryho Rhodana, aby ho požádala o pomoc.

Začátkem února 1344 NGL varuje Jádro z pověření ID Perryho Rhodana před Terminační kolonou TRAITOR, který již operuje v Mléčné dráze a připravuje se k dobytí Galaxie ve pospěch vnikající negasféry v Hangayi. Jádro se objeví v podobě monochrom mutantky Fawn Suzuke. O něco později se Jádro tajně vrátí na Zemi, spojí se s mrtvolou superinteligence ARCHETIM a podobně jako Gon - Orbhon z ní čerpá energii. Takto posílené Jádro podpoří Křišťálový štít, který je tak schopen oolat úderu Terminační kolony.