Perry Rhodan 2485 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2485
Název:Hyperzáře
(Hyperflackern)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:04. dubna 2009
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1347 NGL
Vesmírní spojenci u hraničního valu – chystá se průlom
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan musí být vzorem a prokázat trpělivost.

Kamuko – Matka zakladatelka se odebere na frontu, ale odepře svou pomoc.

Kantiran – Patron Mírojezdců vede svou organizaci do Hangaye.

Mondra Diamondová – Družka Perryho Rhodana znovu uvidí starého soka.

Situace Perryho Rhodana a lidstva je zoufalá: Gigantická vesmírná flotila, Terminační kolona TRAITOR, obsadila planety Mléčné dráhy. TRAITOR jedná z pověření chaotarchů, Mocností Chaosu. Cílem je nekompromisní vykořisťování. Mléčná dráha má být využita jako zdroj surovin k zabezpečení existence negasféry. Tento kosmický útvar vzniká v blízké galaxii Hangay – jde o místo, které je neobyvatelné pro běžný život a kde neplatí přírodní zákony.

Lidé na Zemi a ostatních planetách Sluneční soustavy stále odolávají úderům Terminační kolony, zabarikádováni za štítem TERRANOVA. Zpoza této bariéry se všemi prostředky pokouší škodit záměrům Kolony. Po úspěšném zničení Služebnického hradu CRULT vyrazí pozemské komando do Hangaye.

Ovšem pro většinu bojových sil je cesta do nitra galaxie zahrazena: Mezi běžnou fyzikou vesmíru a chaosem negasféry leží nepropustná stěna hraničního valu. Jediná naděje spočívá v parapozitronice EŠER, které se pomocí triku podařilo proniknout do samotného galaktického centra, odkud může ve valu vytvořit mezeru. Perry Rhodan vyčkává před bariérou – a prožije HYPERZÁŘI...


Poněkud rozčílený z pokračujícího mlčení Jádra a dlouhé nečinnosti prožije Perry Rhodan dne 7. října 1347 NGL šokující setkání: u Cala Impex se objeví tisíce OREONských kapslí Mírojezdců, vedených novým patronem Kantiranem. Spolu s nimi přilétá i Principa Kamuko, Matka zakladatelka. Rhodan je ohromen zuboženým stavem, v němž se bývalá vojevůdkyně nalézá. Všem je jasné, že na vině je zbroj Noční záře, a že by se z Kamuko mohla stát hodnotná spolubojovnice, kdyby neodmítala použít vektorovou přilbu. Aeganerka avšak zdráhá zasáhnout do probíhajícího boje.

Když začne cappinský fragment Alasky Saedelaera dne 23. října zuřit, nastane konečně očekávaná událost – hraniční val se destabilizuje. CHEOS–TAI a kapsle OREON se přiblíží k trhlině, plavidla Mírojezdců jen s obtížemi, neboť v blízkosti valu mizí kvartální síla. Takzvaná hyperzáře se pomalu ztrácí, ale trychtýřovitá strukturální trhlina prozatím zůstává. Oblast obsadí mocný svaz TRAITORu, k němuž náleží i dva STROJE Kolony. Rhodan přesto zavelí k průletu. ZÁKONOdárce vnikne do nitra galaxie, aniž by byl zaměřen, také lokalizační ochrana OREONských kapslí se ukáže jako dostatečná. Kvartální síla naštěstí působí i na druhé straně hraničního valu.

Během průletu se trhlina začíná uzavírat. Objeví se tři UHF potenciály, které se snaží proniknout do Hangaye a let v jejich "lodních brázdách" usnadní cestu plavidlům Mírojezdců – jsou to tři kosmické messengery. Dne 24. Října se CHEOS–TAI (s JULESEM VERNEM na palubě) a 2500 OREONských kapslí (Zelená legie) setkají u slunce Ultupho a okamžitě se dostanou pod vliv vibrapsí. Jak se ukáže, pláště kapslí poskytují před tímto jevem ochranu. Spojenecký svaz následuje další, neidentifikovatelná loď. Rhodan se domnívá, že jde zdrojoklipr Ruumaytron, na němž se svými druhy cestuje Nuskoginus.

Jádro i nadále mlčí, ve formě Fawn Suzuke se však objeví avatar, určený ke komunikaci s Galaktiky. Rhodan nařídí pokračovat v letu do nitra protonegasféry.

Aktuální data:
27.9.2021
1566 před NGL
12. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459484.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!