Kvartální síla

Síla Kvartálů je jev, který působí v oblasti Průseku univerzem. Tato síla je základem pro technologii Mírojezdců.

Vznik

Dle Ethoniánské teorie jde o rozpuštěnou látku vyvrhovanou materiálním zdrojem Gourdel v oblasti Průseku univerzem jež nabíjí Psionickou síť.

Před zhruba 3 miliony let bylo 7 výstupů Gourdelu namířeno na Vír, sídlo prvního Thoregonu. Později, před 200 000 lety když bylo všech 9 výstupů namíženo na Algstogermaht byl náboj Kvartálů zvlášť silný.

Tato energie plyne podél provazců psionické sítě a je postupně oslabována, takže ji mimo Průsek Univerzem již ji nelze využít.

Od přesměrování výpustí Gourdelu Perry Rhodanem a Atlanem v roce 3587 již Gourdel nedodává další energii a ta tak postupně slábne.

Dle odhadu Ethoniánů neubude po 500 000 letech po této energii ani stopy, použitelná pro techniku OREON lodí bude ještě asi 150 000 let.

Oblast použití

O síle Kvartálu je známo velmi málo. I Mírojezdci, kteří ji využívají, u ní téměř nic neví. Přesto je používají pro pohon OREON kapslí, transmiterů a vůbec veškeré Etoniánské techniky. Veškerá tato technika tedy může fungovat pouze v oblasti Průseku Univerzem.

Využití síly Kvartálu je možné i po zvýšení hyperimpedance a v oblasti pohonu kosmických lodí je díky ní možno dosáhnout takových hodnot jako s žádnou jinou obvyklou technikou. Megthan Urthian trdí, že je to způsobeno tím, že OREON technologie používá rozmezí hyperspektra jež je jen minimálně, nebo vůbec, poškozeno zvýšením hyperimpedance.

Dějiny

Od roku 1314 je Síla Kvartálů nepoužitelná v oblasti Hangaye. Ethoniáné se domnívají, že služebníci Chaotarchů ji využívají pro urychlení vzniku negasféry. Pravděpodobně také využívají toho, že tím zároveň změnožní kosmickým messengerům, kteří by jinak zamezili vzniku negasféry, vstup do Hangay.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál