Perry Rhodan 2424 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2424
Název:Termodynová centrála
(Die Thermodyn-Zentrale)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:01. února 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 20‘059 813 př. Kr.
Nebezpečí v INZATO – Pozemšťané narazí na děsivého protivníka
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Pozemšťan na stopě tajemného vetřelce.

Gucky – Ilt nasadí své teleportérské schopnosti.

Mondra Diamondová – Bývalá agentka Ligy stojí před novými problémy.

Ketschua – Mladý Laosoor procvičuje svůj paradar v ostré akci.

Abanathan Seg Dathuel – Termodynový inženýr je konfrontován s novinkami.

V roce 1346 Nového galaktického letopočtu stojí lidstvo před největší hrozbou svých dějin: Nezměrné síly Terminační kolony TRAITOR dobyly Mléčnou dráhu a obsadily téměř všechny obydlené planety. Gigantická vesmírná flotila TRAITOR pracuje ve službě chaotarchů. Jejím cílem je využití zdrojů Lokální skupiny a zabezpečení existence negasféry – životu nepřátelského místa, kde neplatí fyzikální zákony.

Perry Rhodan odcestoval se speciální kosmickou lodí JULES VERNE 20 milionů let do minulosti. Z Mléčné dráhy – tehdy známé jako Phariske–Erigon – se odebral do Tare–Šarmu, aby tam sledoval finální boj proti negasféře a zjistil, jak se dá takový útvar zničit.

Cesta ke shromaždišti sil ARCHETIMu vede výlučně přes děti mrtvé superinteligence ELEDAIN, Sekundimy a Lanterny. Ti se starají o to, aby do ARCHETIMova vojska nepronikli agenti Chaosu. Avšak ani INTAZO nenabízí dokonalé bezpečí – neznámí vetřelci zřejmě pronikli do TERMODYNOVÉ CENTRÁLY...


Ve vojenském táboře INTAZO se dějí věci: na scéně se objevuje ARCHETIMův spojenec, superinteligence HVĚZDA, a z Tare–Šarmu přilétne do hyperkokonu velká flotila, vlekoucí několik traitanků, rozdrcených Sekundimy. Rhodan dostane z Bakosh'wiše povolení vstoupit do jednoho z vraků. S malým týmem, k němuž patří i nesnesitelný Curcaryen Varantir, se proto Rhodan odebere k modulárnímu doku ANC 88. Zde má pocit, že je pozorován kýmsi neznámým. Gucky celou skupinu teleportuje do poničeného traitanku. Jak se zdá, ještě nedávno se na palubě ukrývaly dvě bytosti, které nakonec odešli transmiterem. Když začne Gucky manipulovat transportním mechanizmem, inicializuje autodestrukční zařízení, jež vrak definitivně zničí. Rhodan a jeho průvodci však včas uniknou transmiterem a dostanou se tak na stopu obou neznámých vetřelců: na montážní plošinu, naloženou zbraněmi Terminační kolony. Rhodanovým dalším cílem je nedaleká termodynová centrála SIAH.

Aktuální data:
30.6.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459760.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál