Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2407
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2407
Název:Výprava do Tare–Šarmu
(Aufbruch nach Tare-Scharm)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:5. října 2007
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 20059 813 p. Kr.
Hlavní postavy románu:

Ekatus Atimoss – Duál bojuje o svou kariéru a o ZÁKONOdárce.

Gucky – Ilt se cítí odrážen parapolizátorem.

Perry Rhodan – Pozemšťan se cítí povinen pomoci Laosoorům.

Pothawk – Velitel se pokouší osvobodit svůj lid a uchránit ho záhuby.

Na jaře 1346 Nového galaktického letopočtu stojí lidstvo před největší hrozbou svých dějin: Nezměrné síly Terminační kolony TRAITOR dobyly Mléčnou dráhu a obsadily téměř všechny obydlené planety. TRAITOR pracuje ve službě chaotarchů. Jeho cílem je využití zdrojů Lokální skupiny a zabezpečení existence negasféry, vznikající v blízké galaxii Hangay. Negasféra je životu nepřátelské místo, kde neplatí fyzikální zákony.

Perry Rhodan odcestoval se speciální lodí JULES VERNE 20 milionů let do minulosti, aby v Phariske–Erigonu, jak se v té epoše říkalo Mléčné dráze, nalezl záchranu pro lidstvo v přítomnosti.

V Phariske–Erigonu vládne superinteligence ARCHETIM, která se připravuje na cestu do galaxie Tare–Šarm, kde má brzy vypuknout rozhodující bitva o tamější negasféru. Agenti Mocností Chaosu se ze všech sil snaží superinteligenci zastavit, a nechají Laosoory ukrást mysteriózní zlatavou kulovitou loď CHEOS–TAI.

Perry Rhodan zjistí, že se Laosoorové a jejich skrze vesmír cestující domovský svět LAOMARKA stali pomocníky Chaosu nevědomky. Pokud se nyní Pozemšťanům a odbojným Laosoorům podaří zasadit utlačovatelům rozhodný úder, bude moci začít VÝPRAVA DO TARE–ŠARMU...


Květen 20 059 813 př. n. l:

S pomocí Graph Avalthani se Laosooru Pothawkovi a jeho terranským spojencům pod vedením Perry Rhodana podaří přetáhnout na svou stranu vůdce Laosoorské vesmírné flotily, vojáky i zloděje špičkových technologií. Skutečnost, že LAOMARK je zneužíván jako nástroj mocností Chaosu a po dokončení současné mise má být zničen, jasně ukazuje, že je třeba jednat rychle.

Nasazení povstalců tak má podobu rutinního manévru. Do útoku je nasazeno 200 000 Laosoorů, 200 stíhaček JULES VERNE a 3000 bojových robotů TARA. Pevnost Mark je obsazena, ale Arapanoag, jeden ze dvou Laosoorských králů, se se svou gardou pod vlivem Motivátorů kolony brání a v bitvě padne.

V tajné základně pod pevností Mark se odehrává ještě zuřivější boj proti jednotkám Presorgardy. Tam je třeba dobýt nadřazenu centrálu LAOMARKu, což se s pomocí Icho Tolota podaří. Blok vysílače SHF, který udržuje spojení s Presorgardou a vysílá falešný kód v intervalu přesně dvě stě osm hodin, má být rovněž zachycen a zajištěn, ale je zničen jednotkami Presorgardy. Tento falešný kód simuluje pro CHEOS-TAI pobyt na základně pořádkových sil. Chycení Duála Ekatus Atimosse se nezdaří, protože rozpoutá psi-bouři a unikne z LAOMARKu v temném modulu. JULES VERNE zahájí palbu na prchající jednotku, ale podaří se jí uniknout – pravděpodobně byla poškozená – do hyperprostoru.

Nyní je Laomark rozdělen, aby uvolnil CHEOS-TAI. Bez pravidelného kódového signálu se však CHEOS-TAI probudí, vyšle silný hyper-signál, který na 40 hodin ochromí všechny živé bytosti v okruhu několika světelných minut, a odletí na Oaghonyr.

ARCHETIM oznámí blížící se příchod CHEOS-TAI své Principe Kamuko a nařídí okamžitý odjezd výpravy ZÁKONA do Tare-Sharm; prvním cílem je tábor vojska INTAZO. Když se Terranci a Laosoori probudí z paralýzy, stále nejsou k vidění žádné jednotky Presorgardy. Přeživší král Hawamoja jmenuje Pothawka nástupcem padlého Arapanoaga. Perry Rhodan se s odpojenou JULES VERNE-1 vydává na cestu do Oaghonyru, ale výprava ZÁKONA už odletěla, nikdo z těch, kdo zůstali, nezná přesný kurz ani souřadnice cíle, a tak se vrací na LAOMARK. Tam byl v kajutě Duála nalezen hologram Negasféry, z něhož bylo možné identifikovat cílovou galaxii Tare-Sharm jako NGC 3423 ve vzdálenosti přibližně 45 milionů světelných let. A tak se JULES VERNE vydává na cestu, která potrvá 150 dní. Na cestě do Tare-Sharm je také sjednocený LAOMARK. Jejich let bude trvat déle než rok, ale Laosoori se nyní chtějí zapojit do boje proti Negasféře.


by jomo