Operace Tempus

Operace Tempus je kódové označení pro nasazení JULESE VERNA. Koná se 20 milionů let v minulosti v galaxii Tare-Šarm. Cílem mise je pozorování retroverze negasféry v Tare-Šarmu prostřednictvím superinteligence ARCHETIM.

Historie

Mléčná dráha je dále ohrožována Terminační kolonou TRAITOR. Perry Rhodan zahájí Operaci Tempus s cílem cestovat s použitím algorrianského kontextového měniče dvacet milionů let do minulosti. Tam byla pozorována jediná známá retroverze negasféry, provedená superinteligencí ARCHETIM. Tyto poznatky by mohly být použity v boji proti negasféře v Hangayi. Má se jednat o čistě pozorovací misi - aktivní zákroky do tehdejších událostí nejsou plánovány.

Cíle a cílový čas mise samotné jsou známy nejprve jen Jádru, které zařídilo konstrukci kontextového měniče. Perry Rhodan je informován teprve v konečné fázi příprav. Účel operace je znám jen jejím účastníkům, ti byli ale informováni až po zasvěcení Perryho Rhodana. Na Zemi nezná nikdo přesné údaje, Reginald Bull a Homer G. Adams, kteří zde zůstali, ví jen to, že se jedná o cestu do minulosti - avšak ne do jak hluboké a za jakým účelem.

Velení expedice převzali Perry Rhodan, Mondra Diamond a Icho Tolot. Skok do minulosti byl uskutečněn 15. dubna 1346 NGL. JULES VERNE se dostal do Phariske-Erigon, Mléčné dráhy, v době čtyři roky před smrtí superinteligence - tedy do roku 20‘059‘813 před Kristem. Kvůli podílu Perryho Rhodana na krádeži ZÁKONOdárce CHEOS-TAI se úmysl Galaktiků, nevměšovat se aktivně do událostí této doby, nezdařil. Když JULES VERNE dosáhne INTAZO v bezprostřední blízkosti galaxie Tare-Šarm, dostane se situace zcela mimo kontrolu: JULES VERNE se zúčastní různých záchranných akcí, Perry Rhodan je unesen služebníky Chaosu do Tare-Šarmu a přidá se k Cypronům. JULES VERNE letí rovněž do Tare-Šarmu, aby pátral po Perrym Rhodanovi, a zúčastní se vesmírné bitvy o chaotické pletivo. V dalším průběhu zasáhne JULES VERNE při záchraně Kamuko znovu do dějin.

Po úspěšném průběhu retroverze, kterou JULES VERNE pozoroval v centrální oblasti Tare-Šarmu, je Operace Tempus v podstatě ukončena. Perry Rhodan provede nouzový kontextový skok, díky kterému se JULES VERNE může dostat z v Tare-Šarmu zuřících hyperfyzikálních sil. Loď dosáhne relativní přítomnosti, pravděpodobně 19. dubna 1346 NGL. V dalším průběhu dospěje na Evolux.

Účastníci mise

Vedení

Nasazené kosmické lodě

Aktuální data:
18.10.2021
1566 před NGL
30. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459505.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!