Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2437
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2437
Název:Nehmotné město
(Die immaterielle Stadt)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:02. května 2008
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1346 NGL
Skrz stínovou bránu – Reginald Bull jde na průzkum
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams – Nejstarší nositel buněčného aktivátoru stojí před netušenou výzvou.

Lotho Keraete – Vyslanec superinteligence ID přinese poselství.

Reginald Bull – Ministr obrany země jde osobně na nebezpečnou expedici.

Dr. Baldwin Carapol – Vědec se pohybuje v neskutečně působícím městě.

Marc London – Mladý mutant nasazuje svůj dar s obezřetností.

V roce 1346 Nového galaktického letopočtu stojí lidstvo před největší hrozbou svých dějin: Nezměrné síly Terminační kolony TRAITOR dobyly Mléčnou dráhu a obsadily téměř všechny obydlené planety. Gigantická vesmírná flotila TRAITOR pracuje ve službě chaotarchů. Jejím cílem je využití zdrojů Lokální skupiny a zabezpečení existence negasféry – životu nepřátelského místa, kde neplatí fyzikální zákony.

Každý den může být posledním pro Sluneční soustavu, obklopenou silami TRAITORu. Z tohoto důvodu předložil ID, superinteligence a poradce lidstva, Perrymu Rhodanovi nabídku: všichni lidé, kteří projeví zájem, mohou být evakuování do vzdálených končin kosmu. Cílem exodu Pozemšťanů se má stát soustava Stardust, nabízející téměř rajské životní podmínky. Cesta teletransovou výměnou vede i do NEHMOTNÉHO MĚSTA...


18. srpna 1346 NGL začíná pro Homera G. Adamse vlastně nadmíru pozitivně, neboť obdrží zprávu, že Roi Danton žije a je již s konvojem USO na cestě do Quintova centra. Kromě toho odeslal Reginald Bull jednoho ze SKARABEŮ teletransovou výměnou nazpět do Sluneční soustavy. Posádka plavidla oznámí, že na druhé straně je vše v pořádku. Brzy však nastanou nečekané potíže. Lotho Keraete, který se stále chová velice upjatě a zdrženlivě, vyhlásí svévolně na veřejnost, o co jde v případě systému Stardust. Tisk tuto informaci samozřejmě ihned rozšíří po celé Sluneční soustavě. Aby zabránil panice, je Adams nucen potvrdit poslovi informace na tiskové konferenci. Lidé jsou uklidněni oznámením, že soustavu Stardust zkoumá osobně Bull a že se dalšího letu SKARABEA zúčastní i zástupci médií.