Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2449
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2449
Název:Rozhodující bitva
(Die Finale Schlacht)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Mírojezdci / Negasféra
Vydáno poprvé:25. července 2008
Vydáno v češtině: -
JULES VERNE u horizontu událostí - retroverze je na dosah
Hlavní postavy románu:

Generál Kamuko – Principa ARCHETIMu získá do svého držený Noční záři.

ARCHETIM – Superinteligence se zapojí do velké bitvy – a setká se s úhlavním nepřítelem.

Ki–Myo – Generál rozhodující bitvy musí své vojsko poslat na smrti.

Perry Rhodan – Pozemšťan podstoupí kvůli budoucnosti své domoviny velké riziko.

V roce 1346 Nového galaktického letopočtu stojí lidstvo před největší hrozbou svých dějin: Nezměrné síly Terminační kolony TRAITOR dobyly Mléčnou dráhu a obsadily téměř všechny obydlené planety. Gigantická vesmírná flotila TRAITOR pracuje ve službě chaotarchů. Jejím cílem je využití zdrojů Lokální skupiny a zabezpečení existence negasféry – životu nepřátelského místa, kde neplatí fyzikální zákony.

Perry Rhodan operuje s činkovitou lodí JULES VERNE 20 miliónů let v minulosti. V této epoše chce odhalit tajemství úspěšné retroverze. Konečně nastává čas posledního střetu mezi Řádem a Chaosem – začíná ROHODUJÍCÍ BITVA...


Stařičký vyslanec ARCHETIMu Ki–Myo vede coby generál spojené loďstvo do rozhodující bitvy, ačkoli se pod svou maskou už jen s obtížemi drží na nohou. Protože mu chybí informace o cíli flotily, úpěnlivě prosí ARCHETIM o pomoc. Superinteligence mu nakonec pošle odštěpek vědomí, který mu má posloužit jako morální opora. Ki–Myo skutečně získá doposud ARCHETIMem zablokované vědomosti o cíli loďstva.

Flotilu, přilétající do cílové oblasti, která se nachází poblíž černé díry Margin–Chrilox, doprovází 58 ZÁKONOdárců. Ty pečují o snesitelné fyzikální a hyperfyzikální podmínky, čímž umožňují zhruba milionovému kontingentu efektivní bojové operace.

Loďstvo nakonec objeví GLOIN TRAITOR, Osten Chaosu. Ten je však střežen 100 000 traitanky, několika STROJI a Tvrzemi Kolony a dalšími velkými jednotkami. ARCHETIM nyní odhalí Ki–Myovi účel bitvy: GLOIN TRAITOR zmanipuloval psionickou síť a vytvořil tak hraniční val galaxie. Pokud bude GLOIN TRAITOR zničen, ARCHETIM neobtěžován zahájí opravy psionické sítě. Hraniční valy se zhroutí, do Tare–Šarmu vlétne kosmický posel a zničí vznikající negasféru.

Konečně se na palubě JULESE VERNA probudí Kamuko, a Galaktici jí dodají vektorovou přílbu, čímž je zbroj Noční záře opět kompletní. Takto vybavena, může Kamuko zavést činkovitou loď do blízkosti dějiště rozhodující bitvy. JULES VERNE je však napaden a pronásledován traitanky a utrpí těžké škody. Kamuko chce bezpodmínečně zpět k loďstvu. Jelikož se už Pozemšťané nechtějí pokoušet prorazit na bojiště, Principa vyrazí se space jetem třídy SPIRIT. Bloudí chaosem, aniž by se dostala daleko.

Mezitím vede generál Ki–Myo své loďstvo v boji, ale bez možnosti orientace, kterou by mu propůjčila zbroj Noční záře, a díky jeho nedostatečným zkušenostem narůstají ztráty flotily do neskutečných výšek. Útokem z boku se nakonec podaří odlákat GLOIN TRAITOR, takže ZÁKONdárci mohou prudce rozšířit stabilní zónu. Celé loďstvo ARCHETIMu se nyní vrhne na GLOIN TRAITOR, který je zničen.

ARCHETIM začíná s retroverzí, využívaje CHEOS–TAI jako katalyzátor a směrovací psiorelé, zatímco naakumulovanou psionickou energii dodává do psionické sítě. V tu chvíli se objeví součást Elementu temnoty, který se nepodařilo odlákat k falešnému cíly. ARCHETIMův zakořeněný prastrach před temnotou vyvolá v superinteligenci panickou reakci. SI zničí Element mocným výbuchem psienergie. Úder byl však natolik silný, že zasáhl i samotnou superinteligenci a smrtelně ARCHETIM poranil. Retroverze však už probíhá, a Mocnosti Chaosu ji nemohou bez GLOIN TRAITORu zastavit. Ki–Myo velí k ústupu všech vojsk.

Posádka JULESE VERNA nyní ví všechno, co vědět chtěla, avšak situace je stále nebezpečnější a nadsvětelný pohon nefunguje. Perry Rhodan proto nařídí nouzový kontextový skok. Kamuko se nepozorovaně otočila a vrátila na JULESE VERNA. V momentu, kdy je space jet naložen na palubu, činkovitá loď se dematerializuje. Hosté na palubě, Pothawk a jeho Laosoorové, čtyři cypronští Sférikové a Duál Ekatus Atimoss jsou z nezbytí přeneseni také.