Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Element temnoty
hledat

Element temnoty byl v roce 427 NGL součástí Dekalogu Elementů. Je to pravděpodobně nejstarší člen Dekalogu. Nedá se přesně říct, co to je, nebo zda je to živé.

Kvanta temnoty jsou odnožemi elementu, které se spojily s On a Noon-kvanty.

Element temnoty pochází z raných časů, kdy vznikal vesmír a když se mezi světlem expandujícího vesmíru začínala tvořit temnota. Představoval spíše stav než faktickou bytost. Manifestoval se jako fenomén, který všechno záření (normální nebo hyperenergetické) absorboval. Všechno světlo zanikalo, všechno tepelné záření bylo spolknuto, všechny rádiové impulzy vysány. Kam temnota zavítala, nastala noc. Dokonce i matérie standardního prostoru mohla být absorbována v téměř libovolném množství. Přestavuje tak největší mocenský faktor na straně chaotarchů.

Element temnoty, přesněji řečeno jeho části nebo potomci, byly zabudovávány do obalů Chaotendrů, aby zajistili téměř nepřekonatelnou zaměřovací ochranu.

Historie

před 86 miliony lety

Element temnoty se pokoušel spolknout spórovou loď, pokus ale ztroskotal. On a Noon-kvanta se samovolně uvolnila a svázala se s částmi Elementu temnoty. Z každé životní spóry vzniklo jednotlivé kvantum temnoty. Tyto nesmrtelní tvorové jsou sice velice mocní, trpí ale nepředstavitelně tím, že musí existovat ve standardním vesmíru. Jsou hnáni jen jediným přáním: spojit se opět s Elementem temnoty. Twarion Uruc dal kvantům temnoty k dispozici takzvané Zdrojonůžky Trophi-Terryců. Tak vznikli Temní vyšetřovatelé.

před 2.8 miliony lety

Element temnoty se zapojil do epické bitvy v Kohagen-Pasmereixu, nastoupil ale příliš brzy, a nemohl tak provést rozhodující úder proti Kosmickým továrnám.

427 NGL

Protože Kazzenkatt, Element vedení, měl z Elementu temnoty strach, používal ho v Mléčné dráze jen váhavě. Musel v zerosnu proniknout do Negasféry a zavolat Element temnoty, který se tam ukrýval. Na Gatasu se ukázalo, že Element sice absorbuje záření, ale s pomocí ultrazvuku se dá orientovat v oblasti jeho působnosti. Tuto okolnost využívali Elementy masky, transcendence a času k útěku při nepodařených akcích.

Element temnoty byl sebedestrukční akcí Viroimpéria v blízkosti Sluneční soustavy zahnán na útěk.

1345 NGL

V lednu 1345 NGL dojde při konfliktu s Terminační kolonou TRAITOR k setkání Alasky Saedelaereho a poškozeného Temného vyšetřovatele. Ve sluneční soustavě, ve které Vyšetřovatel havaroval, vzniknou černé oblasti s typickými vlastnostmi Elementu temnoty.