Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Twarion Uruc
hledat
Informace o postavě:
Příslušnost:Mocnosti Chaosu
Smrt:31. ledna 1346 NGL

Twarion Uruc je energetická bytost, stojící ve službě chaotarchů.

Vzhled

Jelikož Twariona Uruce tvoří čirá energie, nemá žádný jasně definovaný tvar. V průběhu času se představil v nejrůznějších formách: Jako diamant, rozvíjející se květ, Möbiova páska, nebo jako desetirozměrná krystalová struktura. Vždy ho obklopuje vyzařování, popisované jako „temný třpyt“.

Charakter

Energetický tvor je velmi mocný a pro Galaktiky absolutně cizorodý. Je schopen číst a pravděpodobně také ovlivňovat vědomí živých tvorů.

Dějiny

Před 52 miliony lety objevil Twarion Uruc poblíž materiálního propadu zdrojoklipry. Není známo, zda je tam poslali chaotarchové. Stal se dočasným vlastníkem těchto živoucích lodí a slíbil jim, že pro ně obstará vhodné piloty. Převedl tento slib v čin, když zažehl kosmický maják M'ZATIL a tím přivábil Kvanta temnoty. Kvanta se v budoucnu stala piloty zdrojokliprů, přičemž entitám, vzniklým z tohoto spojení, se říká Temní vyšetřovatelé. K ochraně majákového světla si Twarion Uruc vyžádal podporu 16. chaotenderu, nesoucího jméno ZENTAPHER.

Uruc uzavřel s Temnými vyšetřovateli dohodu a přivedl je do služeb chaotarchů. Na oplátku přislíbil Kvantům temnoty vytoužené vykoupení: s pomocí refaktivního skoku měla být očištěna od biofóry, což by jim umožnilo opětovné připojení k Elementu temnoty. Chaotarch Xrayn později nařídil, aby se Temní vyšetřovatelé přidali k Terminační koloně TRAITOR.

O milion let později řídil Uruc tento rituál nad horizontem událostí černé díry. Vynořil se z horizontu ve formě rozvíjejícího se květu o poloměru poloviny světelné vteřiny a nasál do sebe Temné vyšetřovatele. V n-dimenzionální explozi potom byla Kvanta temnoty oddělena od zdrojokliprů a odvržena do neznámé oblasti kosmu – refaktivní skok byl pouhý podvod.

O tom Temní vyšetřovatelé dlouho nic netušili. Teprve o mnoho milionů let později, když se jedno při refaktivním skoku „vysvobozené“ Kvantum temnoty vrátilo ke svým druhům, vyšla pravda najevo. V řadách Temných vyšetřovatelů se rozšířilo povstání, které dne 31. ledna 1346 NGL vedlo ke zkáze Twariona Uruce. V tento den se měl uskutečnit další refaktivní skok, tentokráte u černé díry Dengejaa Uveso v centru Mléčné dráhy. Rebelové zaútočili na pověřence chaotarchů. Došlo k mocné energetické erupci, která Uruce pravděpodobně zničila. Při události zahynuli i vzbouřenci. Perry Rhodan a Gucky tyto události sledovali ze zdrojoklipru Ruumaytron.

Zdroje

PR 2382

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky » Twarion Uruc« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)