Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1204
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1204
Název:První impulz
(Der erste Impuls)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 / 428 NGL = 4014 / 4015
Místo rozhodnutí na mumifikované lodi - Časochodci zasahují
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec jako Časochodec

Nisel - Perry Rhodanův průvodce časem a prostorem

Gesil - má situaci pevně v rukou

Gucky - myšob se stará o úspěch Projektu odmaskování

Kevin MacIntosh - pilot a Kybagoge

Kazzenkatt - snílek je překonán

Perry Rhodan a Nisel dorazí do zóny před Velkým třeskem, která je nazvána strnulost, protože zde neplyne žádný čas. V protohmotě bojují Kybernové, mechanicko-organické úvary, které se podobají mocným robotickým pevnostem a které představují zbytky vysoce vyvinuté formy života předchozího universa1). Mlžné jezírko, na kterém se Časochodci shromažďují, obsahuje protočas, ze kterého předci časochodců vyrobili chronony. Poté co přiměje Časochodce ke spolupráci, vrátí se Rhodan dočasně do časové meze, informuje Gesil o svém plánu a požaduje, připravit v Andro-Betě kyslíkový svět s potřebnou infrastrukturou pro dvacet miliard Dvounosích a kromě toho zachránit zbytky v roce 2402 zničených světů, protože Dvounosí podél časové stopy těchto zlomků trosek musejí být přesunuti do přítomnosti. Kromě toho vysvětluje Rhodan, že časochodcům musí být umožněno osvobodit Chronimaly.

Gesil, Gucky, Nachor z Loolandre a Kevin Macintosh odletí se space-jetem DODONKERK ke 2500 metrů veliké vlajkové lodi Armadojednotky 919, která se po vymření Teltreků před 17000 stala mumifikovanou jednotkou2) a jejichž 200000 kotoučovitých křižníků má podle Rhodanových instrukcí převzít Dvounosé. Po počátečních potížích se Kybagogovi Macintoshovi přimět ke spolupráci psiotronika Jacoba, který mumifikovanou jednotku řídí.

Pod velkým úsilím naleznou Tefrodi a Maahkové potřebný kyslíkový svět a Hanzovní karavany tam podél vesmírných nádraží Maahků3) odtransportují z Mléčné dráhy potřebný materiál. Protože »Element zimy«, který se tam rozšířil ze Světa sta sluncí, napadne 7. prosince 427 NGL u Lookout-station jeden konvoj, musí se vesmírné nádraží stáhnout do bezpečí.

Nakonec odvysílají Časochodci uloženou časovou energii na Dvounosé stojící krátce před vyhlazením a katapultují je tak do 3. února 428 NGL.

Aby Kazzenkattovi nastražil past, je válcovitému křižníku BALPANZAR, ve kterém Gesil a Gucky před nějakým časem objevili elementy masky ve formě Skokanů, přihrána informace, že Časochodci jsou po ztroskotaném experimentu uzavřeni v DODONKERKU. Aby je tam zajal, vyšle »Element vedení« roj Chronimalů do mumifikovaných lodí. Časochodci ale aktivují v Chronimalech skrytou schopnost, stát časolingy, a odnesou je všechny do minulosti. Jen díky »Elementu temnoty« může Kazzenkatt se svým PRIMÁTEM ROZUMU uniknout lodím GAVÖKu a Nekonečné Armadě.

Nisel odnese Rhodano do přítomnosti a stáhne se zpět4). Když se chronofosílie Andro-Beta obklopí aurou a v ní deponovaná mentální energie se vrátí do Rhodana, objasní ID Terrancovi, že musí zavést Nekonečnou Armadu do Hlubiny, a ukáže mu ve vizi, jak Atlan a Jen Salik5) jedou na zvířeti s bílou kožešinou skrze cizorodé město, ve kterém Nachor, jehož Armadoplamen náhle zmizí, pozná hvězdy s »Horou stvoření« v pozadí. Na Rhodanovu otázku, kde se EDEN II, duchovní centrum její mocenské oblasti nachází, kterou Nekonečná Armada musí jako poslední chronofosílií proletět, odpoví superinteligence, že Rhodan planetu zavčas najde. Z Andro-Bety vycházející rázová vlna zničí u Frostrubinu část porleytské kotvy a spustí mizení Seth-Apophisininých modifikaci.