Perry Rhodan 1906 (Česká obálka) Perry Rhodan 1906 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1906
Název:Střet
(Begegnung auf Curayo)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:3.3.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1290 NGL = 4877

Yat, časový voják Pana času, nemilosrdně zastřelí Rawwena Kalmata, jelikož Časocítič by mohl pomoci ztroskotancům z Curaya nedaleko naleziště Tronium-Azintu, čemuž chce Torric zabránit.

Mezitím vstoupí mlhovitý časochodec Norer do kontaktu s Guckym. Když mu připomene dobrodružství Perry Rhodana s časochodcem Nisel1), osvobodí Myšoba z jeho časového vězení a bere ho na cestu podél časokolejí. Gucky neprojeví ale žádné porozumění pro Norerovo nadšení pro katastrofy a dramatické nehody. Aniž by chápal souvislosti, uvidí Gucky časovým oknem, jak Nonggové před přibližně deseti tisíci lety v minulosti pomocí fiktivního transmiteru vystřelují padesát metrů dlouhé torpédo s traverzou na přídi. Jeho cílem je stavba podivného tvaru na ostrově o průměru pěti kilometrů. Panika donutí Norera prchnout. Teprve když je Gucky svědkem, jak jeho průvodce a časochodkyně Weisel (?královna?) v milostném tanci zplodí potomka, oznámí mu Norer, že se jednalo o ostrov Jii'Nevever a že toto torpédo Nonggů ho ustálilo do paradoxního času2).

Gucky požádá Norera, aby ho přenesl k 5. únoru 1290 NGL, do dne, kdy byl oddělen od Icho Tolota. Přes svůj strach před hraničním časem, který je přítomný, splňuje časochodec Myšobovu žádost. Objeví se ale o několik dnů dříve. Zatímco Ilt, který se chce vyvarovat časovému paradoxu, ukryje se před příchodem Gerro Avvasovy expedice, musí si stále dávat pozor na pohybující se časová pole a zároveň se musí vyrovnávat s vojskem hmyzu, kteří mu večerpávají energii štítového generátoru jeho SERUNu a parasektoru jeho mozku. Když jeho časový dvojník transportuje roboty k Tronium-Azint nalezišti, naváže s ním dýky nepozornosti krátký telepatický kontakt, takže jeho mladší já věří, že se spojilo s cizím Iltem. Když druhý Gucky upadne do časopasti Kalmata, přibližuje se první Tolot, kterého Gerro Avva zanechal v poutacím poli. Haluťan je ohrožován přibližně dvaceti Rawweny ve zvláštní, maskovací výzbroji,kteří právě zabilo Gerro Avvasovi hledače Tronium-Azintu. Gucky je zažene a telepaticky se dozví, že jde o časové vojáky Torrica, Robustiory, zvané Muže z Lesa železných stromů. Na základě podezření, že Tronium-Azint-královna, jejich ochránce, strážce a hlídač, jak Robustiorové chápou, je identický s Jii'Nevever, ptá se Gucky právě se vrátivšího Norera na Torricovu mocenskou oblast. Údaje časochodce vedou Myšoba a Haluťana k dvě stě kilometrů vzdálené, obklopené vrstvami ohnutého času, Turbočaso říši Kinoaraů. Tam objeví Yat, který Torricovi úzce důvěřuje, Šuuka Risson Essira, který už dlohou shromažďuje data o tajemném Panu času, který svůj vzhled ukrývá za symbolem hodin. Risson Essir poté zabije Rawwena, protože chce zvýšit svůj vliv u Torricova dvoru. Mezitím může Gucky a Icho Tolot bez problémů odrazit útok časovojáků. Výzvou k jednání jsou vlákáni do pasti. Norer, který i přes vyšší koncentraci Tronium-Azintu proniknul do Torricova paláce, se vrací, zklamán vzezřením Pána času, do minulosti.

Ochromeně jsou Gucky a Haluťan konfrontovány ze skutečností, že Torric je identický s dlouho nezvěstným synem Perry Rhodana Michaelem Rhodanem. On sám je přinucen hledat Jii'Nevever. Nesmrtelný pozemšťan oznámí, že on a Julian Tifflor v roce 1238 NGL ve Fornaxu padly do hyperbouře3) a po fázi bezvědomí s hluboce zakotveným příkazem, osvobodit Jii'Nevever, se opět probrali v soustavě Minzant. Také Michael Rhodan má jednu Puzzle-Box. Čtvrtou měl Tifflor, je při boji s Plündery a dobrodruhy byl oddělen od svého průvodce. Micheal Rhodan se sám dostal do Turbočasu, kde od té doby strávil okolo dvouset let. Založil na jižní pevnině Warshonu Impérium Kinoaras a energicky bojoval proti dobývání Howalgonia, protože je přesvědčen, že tyto mizející krystaly jsou životně důležité pro Jii'Nevever. Pět let trvající cesta k severské pevnině Quention, kde jak Torric/Rhodan doufá, se dá nalézt Jii'Nevever, proběhne bezúspěchu. Gucky a Tolot věří, že za dvě stě let izolace a duševního nátlaku, které musel strávit v Turbočasu, se Michael Rhodan psychicky změnil a stal se bezohledným, tvrdým mužem. Přesto ale neotálejí a s ním se vydají po společném příkazu.

Když Guckyho vyhledá Norer, Ilt ho prosí, aby se vydal hledat Juliana Tifflora.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál