Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1203
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1203
Název:Časochodci
(Die Zeitgänger)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Lov posla smrti - a duel na časostopě
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec je pronásledován časem a prostorem

Waylinkin - služebník Kazzenkatta

Stull - Dvounosí, který se snaží zabít Perryho Rhodana

Nisel - Časochodec

Časochodec Nisel je svým kolegou Abeschem upozorněn na dualitu Perryho Rhodana, která existuje jak časová tak i prostorová. Časochodci sledují řetězce chrononů, dvě biliontiny sekundy trvající jednotky, které v čase zanechává každý hmota, aby se mohli připravit na bezpočet událostí a pozorovat je. Aby Rhodana nalezl, troufne si Nisel do blízkosti časové meze, která se pomalu přesunuje do beztvaré budoucnosti a ke které se Časochodci normálně udržují odstup deseti tisíc let. Nalezne Rhodanovu stopu v časovém bodě, ve kterém se na letišti poprvé setká s telepatem Johnem Marschallem1). Zatímco sleduje časovou stopu, která je kromě jiného přerušena stojem času Gurradů2), deformátorem nulového času3), časoběžci Cappinů4) nebo časoměničem Akonanů5) a která osciluje použitím Antitemporálního slapového pole6), cítí Nisel přítomnost superinteligence ID. V absolutní časové mezi je Časochodec svědkem, jak Kazzenkatt na Rhodana vyšle energii mnoha Chronimalů a následně ho pošle do minulosti. Protože to považuje za »pykelig«, ohavné, rozhodne se Nisel poprvé ve svém životě zasáhnout a naváže s Rhodanem telepatický kontakt. Když Dvounosí na Rhodana vystřelí, aktivuje Nisel nevyužitý potenciál k časochůzi, aby ovládnul Chronimaly nabitého Terrance, a vezme ho s sebou. Protože vythnutí časové stopy Dvounosích, které vyhladili »Mistři ostrovů«, bylo bez následků, naléhá Rhodan na Nisela, kterého vidí jako mlhu, aby změnil osud obyvatel Andro-Bety.

Aby získal radu, vyhledá Nisel s Terrancem Temporelly, kteří se nahcázejí mezi Chronony a ve kterých existuje temporální protějšek materiálních zdrojů, které Časochodci označují jako předci. Zatímco prošetřují Rhodanův mozek, zažije Terranec situaci před a po letu STARDUSTU na Měsíc7), ve které se s Reginaldem Bullem ve snu stane svědkem zániku Dvounosích. Zjevení Icho Tolota radí Rhodavi, aby neměnil osud Dvounosích, protože jejich další život by vedl k časovému paradoxu. Atlan na Rhodanovu následnou otázku navrhne, aby kvůli zabránění časovému paradoxu přenesl Dvounosé z roku 2402 přímo do roku 427 NGL.

Waylinkin, který je rovněž nabitý energií »Elementu času«, se rozhodne Rhodana zabít. Opět ho nalezne, změní své tělo na smrtelnou zbraň a zaútočí na Terrance. Ten mu ale dokáže zas a znovu uniknout a Android je nakonec nalákán do pasti.

Když následují výzvu Cresta8) a vrátí se k Temporellům, naleznou tam Rhodan a Nisel na obrazovce Thořiny lodi7) výzvu předků, zasadit novou časovou stopu, což si Nisel přebere jako radu odnést Dvounosé milisekundu před jejich smrtí do časové meze, tedy do roku 427 NGL. Na oplátku požaduje Nisel Chronimale, ve kterých vidí překážku Časochodců, rozhodne se transfer umožnit, a vydá se s Rhodanem ke shromaždišti Časochodců, které existuje jednu sekundu před Velkým třeskem.