Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 619
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 619
Název:Hon na stroj času
(Jagd nach der Zeitmaschine)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Šachový tah zoufalců – záchranu má přinést časový experiment
Hlavní postavy románu:

Kol Mimo – Imunní navrhne cestu k záchraně.

Alaska Saedelaere – Nositel masky obstará flotilový tendr.

Mentro Kosum – Mimův a Saedelaerův průvodce.

Goshmo–Khan – Mimův a Saedelaerův průvodce.

Schilt – Mimův a Saedelaerův průvodce.

Laugaal, Tziriban a Eucherinys z Goombaye – Trojice Lapalistů z planety Alchymista.

10. května 3457 přesvědčí Kol Mimo částečně vůči PADu imunního Alasku Saedelaereho, že PAD byl po dislokaci MARCO POLA do paralelního vesmíru druhým pokusem, kterým mělo být lidstvo jedním ze dvou soupeřících mocenských faktorů podrobeno. Kromě toho transmiterem poškozenému vysvětlí, že se PAD dá překonat jen pomocí časového paradoxu, který způsobí, že se nestanou události, které k propuknutí vedly.

Aby získali deformátor nulového času1) z planety Alchimist, odstartují Mimo a Saedelaere o tři dny později s profesorem doktorem Goshmo-Khanem a patnácti kosmonauty na emocionautem Mentro Kosumem pilotovaném flotilním tenderu TERMIT-1083 z tendrového přístavu Sahara-Point. Tender nové třídy TERMIT je 150 metrů široká a 45 metrů tlustá kruhová plošina, ke které je připojena jako korveta velká lodní buňka. Po sedmi dnech dorazí TERMIT-1083 ke svému cíli.

Alchimist, druhá planeta v Eastside Mléčné dráhy ležícího slunce Euyt, kterou obývají Bluesané a montážní skupina Lapalistů, což je sekta Vědců z Kopernikusu, kteří zde chtějí provést korekturu současnosti změnou minulosti2). Po přistání se muži z TERMIT-1083 dostanou do konfliktu s rostlinami džunglovitého světa, které se sjednotily v kolektivní inteligenci. Zatímco Kosum, který se od ostatních oddělil, narazí na Lapalisty narazí, mohou Saedelaere a Mimo Bluesany, které rostliny používají jako útočníky, vyřadit pomocí alkoholu z boje. Kosum se vydává za jediného přeživšího z expedice Tarejského bratrstva3) a donutí Eucherinyse z Goombaye, vůdce Lapalistů, aby mu nakonec prozradil stanoviště deformátoru nulového času. 24. května opustí flotilní tender se strojem času Alchimist.