Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 618
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 618
Název:Souboj imunních
(Zweikampf der Immunen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Přichází z vesmíru – má zabít pomocníka lidstva
Hlavní postavy románu:

Anti-Homunk – Umělý výtvor s příkazem vraždit.

Kol Mimo – Imunní se pokouší zachránit lidstvo.

Vance Vlayck – Mimův asistent.

Perry Rhodan – Velký administrátor ztrácí odvahu.

Irmina Kotčistovová a Takvorian – Dva mutanti se vzchopí k boji.

Zatím co PAD vstupuje do třetího, smrtelného stadia, vyšle Anti-ID Anti-Homunkula, aby zabil »mudrce«, který jako jediný může zabránit záhubě lidstvo.

2. května 3457 dorazí humanoidní android do Sluneční soustavy. S abstraktním zaměřovačem své lodi zjišťuje, že se jeho oběť nachází v Terranii. Na základě pozvolného úpadku své životní energie jdou lidí vstříc smrti.

Tajemný Mudrc, jediný vůči PADu imunní živý tvor Mléčné dráhy, se zdržuje už osm dnů v Impérium-Alfa. Jmenuje se Kol Mimo a předstírá, že pochází z planety Plophos. Úbytku normální hmoty při paradimové nehodě vděčí paraabstraktní matlogik, že se jeho tělo podobá kůží potažené kostře. Když se svou schopností hypernavigace zpozoruje příchod svého vraha, nastraží v Impérium-Alfa past, ale Anti-Homunkulus unikne mikrotransmiterem. Mimo zničí loď androida a dojde k souboji, při kterém se ochranný štít Anti-Homunkula ukáže jako nepropustný. Pomocí manipulací s transmiterem unese Anti-Homunk svého protivníka do El Muhdir, poslední oázy na Sahaře. Mimo však může uprchnout. 7. května se Mudrci podaří svého soupeře ve vzdáleném horském údolí And zastřelit s Coltem kalibru .45 z roku 1867, zbraní stejného druhu, jako byla ta, kterou Perry Rhodan při první návštěvě Poutníka zachránil a zachránil tak své společníky1). Poté se Mimo vrací okamžitě do Terranie2).