Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 617
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 617
Název:Bitva o pozitroniku
(Der Kampf um die Positronik)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Chaos na Světě sta sluncí – speciální akce s myšobem Guckym
Hlavní postavy románu:

Gucky – Myšob najde nového přítele.

Geoffry Abel Waringer – Hyperfyzik podnikne záchrannou výpravu.

Takvorian – Specialista na zpomalení času.

Pera Kondor – Velitel na KOGHANORU.

Kreehl – Obyvatel rajského světa.

Julian Tifflor – Solární maršál přináší andromor ke Světu sta sluncí.

V polovině března 3457 opustí všechny fragmentální lodě Posbiů Mléčnou dráhu. Na nouzové volání centrální plazmy vyšle Perry Rhodan 3. dubna Geoffry Abela Waringera s Guckym, Takvorianem a oddílem vědců v 1500 metrové laboratorní lodi KOGHANOR ke Světu sta sluncí. Po svém příletu 11. dubna zjistí, že Suntown1) byl pozemskými osadníky opuštěn, protože jeho obyvatelé následovali PADem způsobenou touhu po domově2). Jenom insektoid Kreehl, který k vědcům přidá, se zdržuje ještě v pozemské osadě. Centrální plazma, která díky své velké velkosti mohla PAD-virům vzdorovat, zničila PADem napadené plazmatické velitele fragmentálních kosmických lodí a všechny plazmatické komponenty jednotlivých Posbiů. Jenom rovněž nemocný centrální plazmatický segment, který se nachází uvnitř pod povrchem Světa sta sluncí ležící obří pozitroniky, se vyhýbá jejímu zásahu. Při pokusu k tomuto segmentu proniknout, jsou Waringer a jeho lidé chybně řízenou pozitronikou uvrženi pod energetické štíty. S pomocí telepaticky nadaného Kreehl najde ale Gucky možnost úniku. Dva další útoky Pozemšťanů rovněž selžou.

16. dubna přistane Julian Tifflor a přeživší z MESACION s pomocí skafandrů na Světě sta sluncí, poté co Andromorem zničená loď byla na oběžné dráze vyhozena do povětří. Waringer vyvine metodu jak spóry Andromoru s využitím jejich elektrického náboje vytáhnout z těl nakažených a skladovat je v tlakových nádržích. Podle Tifflorova a Guckyho plánu je zničen uzlový plazmatický segment zabít, zatímco jsou spóry Andromoru zavedeny do živé tkáně. Centrální plazma je opět jediným pánem Světa sta sluncí.

Dříve než se KOGHANOR 25. dubna vrací k Zemi, odveze Gucky Kreehla na jeho nedaleko od Sluneční soustavy ležící rajský domovský svět Kreehlů3).

ID varuje svého protivníka4), že jejich kosmická hra v šachy nesmí překročit síly univerza. Anti-ID ale ujišťuje, že i přes tvrdost jeho posledního tahu nebudou herní postavičky zničeny5).