Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 521
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 521
Název:Bitva o Sluneční město
(Kampf um die Sonnenstadt)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3442
Útok na Suntown – neznámý vládne světu Posbiů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor jde do nebezpečné akce.

Atlan – Rhodanův průvodce při výpadu do Suntownu.

Fellmer Lloyd – Rhodanův průvodce při výpadu do Suntownu.

Irmina Kotčistowová – Mutantka doprovází Rhodana při výpadu do Suntownu.

Jorston – Muž se obětuje.

Aborq Vallain – Muž, který dovede improvizovat.

Plukovník Tahiko Anaka – Muž sní sen o slávě a moci.

Společně s biochemičkou Irminou Kotčistowovou, u níž se na Last Hope vyvinula schopnost metabiopřeskupovačky a je schopna paramechanicky manipulovat buněčnými jádry a tím vyvolávat změny hmoty, vyrazí Perry Rhodan, Atlan a Fellmer Lloyd dne 15. ledna 3442 s osmimetrovým space jetem ke Světu sta sluncí. Tam převzal moc plukovník USO Tahiko Anaka, který na svět Posbiů přiletěl s bitevníkem ZAMORRA – THETY. Tento mutant s hypnosugestivními schopnostmi zavraždil admirála Cadra Tai – Huna. Separací bioponického bloku se Anakovi a jeho následovníkům podařilo oddělit centrální plazmu od hyperinpotroniky a obě složky ovládnout.

Zatímco Irmina Kotčistowová zadržuje svým paradarem Anakovy muže, proniknou Rhodan, Atlan a Lloyd do města Suntownu, které slouží jako domov Pozemšťanům na Světě sta sluncí. V hotelu Slunečního města osvobodí osmdesát dva lidí z pětisetčlenné pozemské kmenové osádka posbiovské planety. Tito muži odepřeli svou poslušnost Anakovi. S podporou osvobozených, ke kterým náleží i ezialista Aborq Vallain, obnoví Rhodan a jeho průvodci činnost bioponického bloku, a tak dopomohou centrální plazmě k vládě nad planetou. Irmina Kotčistowová svými paraschopnostmi zničí mozek prchajícího Anaky, který ji chtěl hypnosugescí donutit k sebevraždě. Korveta, s níž unikají zbývající Hledači ráje, je zničena Posbii, ačkoli Rhodan prosí o zachování života renegátů.

Geoffry Abel Waringer zůstává na Světě sta sluncí, aby se svým týmem pracoval na prostředku proti vlivu zmanipulované 5D konstanty. Irmina Kotčistowová doprovází Perryho Rhodana, který s Atlanem a Fellmerem Lloydem letí ve stometrovém křižníku GONOZAL zpět do Quintova centra.