Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Hyperinpotronika
hledat

Hyperinpotroniku vynalezli Robotikové z Mechaniky.

Robotikové z Mechaniky postavili na rozkaz Laurinů velkou Hyperinpotroniku na Světě sta sluncí s nenávistným propojením. Hyperinpotronika je počítač, který spočívá na bází využívání nadsvětelných hyperimpulzů namísto elektronických nebo pozitronických impulzů. Narozdíl od syntroniky, která se v Mléčné dráze prosazuje od 5. století NGL, se hyperinpotronika neskládá z hyperenergetických polí ve zvláštním miniuniversu, ale z materiálních součástek.

Normální Posbiové byli až do přestavby na syntronické komponenty označováni jako pozitronicko-biologičtí roboti. Jejich technické součástky pracovali s pozitronickými impulzy a ne s hyperimpulzy.

Podle nejnovějších poznatků se pozitronika zakládá na hyperkrystalech a hyperinpotronika je kombinací pozitroniky, hypertoyktistické součásti a bioponického bloku. Pravá biopozitronika musí kromě toho ještě mít plazmu ze Světa sta sluncí jako "pocitovou složku".

Hypertoyktistická součást je nikde nepopsané spojení mezi biologickou a nebiologickou částí Posbiů. Čistě fyzikální spojení mezi "nervovými impulzy" plazmy a signály technické části prochází přes takzvané bioponbloky.

Centrální plazma na Světě sta Sluncí je obrovská hyperinpotronika. Na rozkaz Laurinů do ní bylo zabudováno nenávistné propojení, které mělo Posbie přinutit milovat Lauriny a všechen ostatní život nenávidět. I přes nenávistné propojení se Posbiové vzbouřili proti Laurinům a vybudovali si vlastní říši.

Perry Rhodanovi se v roce 2114, poté co byl (trikem) zavolán centrální plazmou na pomoc, podařilo toto nenávistné propojení odstranit. Tím získala centrální plazma plnou velící moc na Posbii.

S podporou Posbiů vybudovali Terranci po roce 2135 na Měsíci obrovskou biohyperinpotroniku NATHANA. Také u NATHANA byla jako biologická komponenta použita stejná plazma jako u Posbiů.

Další slavnou terranskou biohyperinpotronikou je SENECA, pětiset metrový palubní mozek SOL. SENECA obsahuje jako biokomponentu 125000 tun posbijské plazmy. V roce 3540 byl SENECA naplněn vědomostmi od NATHANA.