Perry Rhodan 520 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 520
Název:Pod paravlivem
(Unter Parazwang)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3441 / 3442
Vládnou pekelnému světu – lidé i zvířata jsou jejich poddaní
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor startuje novou expedici.

Atlan – Lord admirál převezme novou loď.

Fellmer Lloyd – Průvodce Perryho Rhodana.

Geoffry Abel Waringer – Průvodce Perryho Rhodana.

Bossa Cova – Muž se setká s robotem.

Patulli Lokoshan – Muž se setká s robotem.

Avril Youngman – Nový vládce Last Hope.

Ishi Tetagori – Nový vládce Last Hope.

V polovině prosince roku 3441 dorazí na Olymp Bossa Cova a Patulli Lokošan i s Lullogem, velkým dědičným bůžkem Lokošanů, který byl několik milionů let zadržován hluboko v minulosti. Lullog oznamuje, že se jeho skutečná duše mezi 20. a 31. prosincem po dlouhé bludné pouti časem a prostorem uvolní z časového oka Angekok, s nímž v hyperprostoru utvářela jeden celek. Protože se má separace odehrát na planetě Last Hope, přistanou Cova a Lokošan dne 19. prosince se space jetem SPACE – NYMPH na pekelném světě, který jako jediná planeta krouží kolem slunce Bolo. Tam se po metamorfóze objeví psionický robot Lucky Log a vysvětlí, že se v roce 2404 během akce v minulosti spojil s Angekokem, časovým okem Měsíčního klanu. Lullog byl podle všeho jenom projekce jeho sextadimenergie do normálního času a trojrozměrného prostoru.

Zárovně přistane Perry Rhodan, Atlan, Geoffry Abel Waringer, Fellmer Lloyd a dvě stě šedesát imunních z Quintova centra s křižníkem USO jménem GONOZAL a deseti dva tisíce pět set metrů dlouhými transportními plavidly třídy ALMANA na Last Hope. Rhodan zde chce vyzvednout vědce Waringerova týmu. Dojde k bitvě s temporálním vědcem Avrilem Youngmanem a strukturálním badatelem Ishim Tetagorim. U obou se po změně galaktické gravitační konstanty rozvinuly silné sugestivní síly, s jejichž pomocí ovládli imunní a ohlupené výzkumného světa, a nyní chtějí ukořistit buněčné aktivátory Lloyda a Waringera. Útok sugestivně řízených pochodujících monster je odražen, protože Atlan obrovská zvířata zasáhne sacím paprskem a odebere jim energii nutnou k pohybu. Nakonec pomohou Lucky Log, Patulli Lokošan a Bossa Cova Perrymu Rhodanovi oba vědce přemoci. Pomocí stroje času se Pozemšťané přesunou tři týdny do minulosti a dezaktivují pět arkonských pum, které odpálil Youngman.

Zatímco Lokošan dne 10. ledna 3442 odstartuje spolu s psionickým robotem ve SPACE – NYMPH k domovskému světu Kamaš, připojí se Cova k transportní flotile, která osmdesát tisíc ohlupených vědců převeze ke Světu sta sluncí. Centrální plazma však lodím zakazuje přistání na planetě Posbiů.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál