Perry Rhodan 621 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 621
Název:Korektura času
(Die Zeitkorrektur)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456 / 3457
Návrat k na ledový svět – má být realizována časová linie beta
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor bojuje se svým negativním já.

Atlan – Spolubojovník Perryho Rhodana.

Perry Rhodan II – Diktátor a jeho syn jsou pronásledováni.

Roi Danton II – Diktátor a jeho syn jsou pronásledováni.

Markhor de Lapal – Strůjce časového paradoxu.

Goshmo–Khan – Lapalův průvodce.

Alaska Saedelaere – Lapalův průvodce.

Mentro Kosum – Lapalův průvodce.

Ukáže se, že Kol Mimo je ve skutečnosti Markhor de Lapal, syn duchovní rady Gerinose de Lapala1).

S úmyslem zahájit časový průběh beta pronásledují Perry Rhodan a Atlan po sestřelení MARCO POLA II Perry Rhodana II a Roie Dantona II na D-Muner, zatímco cestovatelé časem Markhor de Lapal, Alaska Saedelaere, Mentro Kosum a Goshmo-Khan odlétají ke stanici Vodní balón. Časoví bratři Kosuma a Saedelaereho zůstanou na palubě MARCO POLA. Zpočátku se zdá, že události na D-Muner mají stejný průběh, jako poprvé. Se znalostmi časového průběhu alfa2) se pokusí Rhodan a Atlan sici smrti Dantona II zabránit, ale ten přijde o život při meteoritickém roji. De Lapal zasáhnete do boje a vystřelí mylně na Rhodana, aniž by ho ale vážně ohrozil. Rhodan II si ale de Lapala všimne a zničí mu jedním výstřelem letecký agregát. Protože Atlan musí se součástkami ze svého leteckého agregátu opravit ten Rhodanův, může v honbě za Rhodanem II pokračovat jen Velký administrátor sám. 31. října 3456 dojde na stanici USO Vodní balón znovu k boji Rhodana proti Rhodanovi II. Když nakonec Rhodan II na svého dvojníka zaútočí s vibračním nožem a desintegrátorem, dojde ke rvačce, při které Rhodan II nalezne smrt.

Po zhroucení zpět do rodného vesmíru jsou Alaska Saedelaere a Mentro Kosum z paluby MARCO POLA pryč. Když se po téměř čtyřech měsících neobjeví stále ještě žádné příznaky PADu, projeví Rhodan 27. února 3457 domněnku, že teprve počátkem června, kdy končí původní časový průběh alfa, dojde k novému útoku Anti-ID.

Pro ID lidstvo po úspěšném tahu v kosmické hře v šachy3) uskutečnilo kvalitativní skok v evolučním vývoji, ale Anti-ID plánuje, využít důvěru lidí v osobnosti, aby je tak využil ve svůj prospěch.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál