Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 620
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 620
Název:Cesta proudem času
(Reise durch den Zeitstrom)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1809 / 3456 / 3457
Galaxie umírá – čtyři muži hledají záchranu v minulosti
Hlavní postavy románu:

Kol Mimo – Muž, který chce změnit minulost.

Goshmo-Khan – Průvodce Kola Mima při cestě proudem času.

Alaska Saedelaere – Průvodce Kola Mima při cestě proudem času.

Mentro Kosum – Průvodce Kola Mima při cestě proudem času.

Wilhelm Schinkel – Tovaryš na cestu.

Perry Rhodan – Velký administrátor dostane návštěvu z budoucnosti.

Flotilní tender TERMIT-1083 přistane 30. května 3457 s deformátorem nulového času v Antarktidě. Kol Mimo se rozhodne upustit od původního plánu, zabránit cestou časem účasti MARCO POLA na pokusu s Nugasem 20. srpna 34561), protože jeho studie ukazuje, že PAD-virus již dříve existoval v rodném univerzum a zmutoval jen kvůli časové prasklině, kterou vyvolal experiment s Nugasem MARCO POLA II v paralelním vesmíru. Místo toho chtějí Mimo, Alaska Saedelaere, Mentro Kosum a profesor Goshmo-Khan odcestovat do doby před startem MARCO POLA, aby tajně s vlajkovou lodí flotily pronikli do paralelního vesmíru a po dvouměsíčním čekání informovali Perryho Rhodana.

Kvůli chybě se ale deformátor nulového času dostane do devatenáctého století. Aby se dozvěděli přesné datum, letí Goshmo-Khan, Kosum a Saedelaere, který si masku zakrývá obvazem hlavy, se space-jetem deformátoru do Evropy a jsou 14. června 1809 zatčeny pruskými vojáky, kteří je považují za francouzské špiony. S pomocí paralyzátorů se ale mohou osvobodit a s deformátorem nulového času se dostanou do 5. srpna 3456. Po delších přípravách se čtveřice cestovatelů časem propašuje 18. srpna se svými zásobami v potravinovém kontejneru do MARCO POLA.

Teprve 25. října2) se dají Rhodanovi poznat a informují ho o PADu a jeho následcích3). Mimo se odvolává na své vyšetřování na abstraktně matlogické bázi a vysvětluje Rhodanovi, že k návratu do rodného univerza sice stačí, aby svého dvojník zastřelil, ale že na něj bude muset osobně vztáhnout, aby zabránil propuknutí PADu. Perry Rhodan se rozhodne vzít si Mimovo doporučení při budoucím střetnutí s Perry Rhodanem II na srdce.