Perry Rhodan 606 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 606
Název:Maratón kosmických lodí
(Marathon der Raumschiffe)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456
Závod hvězdných národů začíná – smrt přichází
Hlavní postavy románu:

Mintru Kinsel – Muž z MARCA POLA na špionážní akci.

Paul Reit – Muž z MARCA POLA na špionážní akci.

Terengi San – Haluťan se pomstí.

Kalle Wessel – Sabotér z MARCA POLA II.

Perry Rhodan II – Velký administrátor se účastní maratónu kosmických lodí.

Paraabstraktní vyhodnocení dosavadních události ukazuje, že dislokace MARCA POLA do paralelního univerza byla způsobena neznámou mocí, která využila nepodařený pokus1) s Nugasem pouze jako katalytický efekt. Protože konfrontace obou Rhodanů měla být přímo vyvolána, vyvozuje se, že zpětná dislokace do domácího univerza nastane v okamžiku, kdy Rhodan svého dvojníka osobně eliminuje. Příležitost k tomu má nastat během každých deset let se konajícího »Slunečního maratónu kosmických lodí«, soutěžní let, kterého se Perry Rhodan II hodlá zúčastnit s MARCO POLEM II.

Poručík Kalle Wessel a seržant Singer Schmittke se pod krycími jmény Mintru Kansel a Paul Reit ve space-jetu MATKA BEMM jako vesmírní trampové odeberou na Kano-Kano, třetí planetu stejnojmenného žlutého slunce, na kterém se Rhodan II, stejně jako další účastníci maratónu připravují na závodní let. Oba mají zjistit, zda je průběh tratě, kterou Atlan jako člen komise pro plánování maratónu v rodném univerzu zná, stejný jako ten, který se Rhodan II mohl dozvědět od Atlana II. Když jsou Wessel a Singer zatčeni poručíkem Kalle Wesselem II a dalšími členy posádky MARCO POLA II, zachrání je Haluťan Terengi San. Je to nejostřejší rival Rhodana II a mstí se tímto způsobem za pozemským Velkým administrátorem způsobený sabotážní akt, kterým Wessel II pokoušel jeho ANAHALUT na Soling-Ho, třetí planetě v oblasti Středogalaktické unie ležícího slunce Auro-Pety, vyřadit z boje. 19. října 3456 se vrací MATKA BEMM na MARCO POLO.

Sluneční maratón začne 20. října v systému Auro-Pety, která se nachází na okraji galaktického centra. Protože oba špioni potvrdí Atlanova data, schová se MARCO POLO, jehož nugasové zdroje byly po zkušenostech ze ztroskotaného pokusu opraveny, dne 23. října v chromosféře bíložlutého slunce Verko-Voy, které představuje první cíl maratónu. O tři dny později se tam ukáže MARCO POLO II, krátce po té, co Haluťané Terengi San a Palik Aron s ANAHALUTEM kontrolním bodem proletí. Je napaden a zničen MARCO POLEM, jehož ochranné štíty byly díky vylepšeným nugasovým elektrárnám umocněny. Jenom Perry Rhodan II a Roi Danton II se v záchranném člunu zachrání na druhé planetě Verko-Voy, ledovém světě D-Muner, na kterém se nachází stanice USO. Rhodan a Atlan je pronásledují space-jetem, zatímco MARCO POLO se stáhne před loděmi Solární flotily, které se po zachycení volání o pomoc MARCO POLA II v systému Verko-Voy ukázaly.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál