Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 607
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 607
Název:Aréna ledového světa
(Arena Eiswelt)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456
Bojují o život – jsou však jen loutkami kosmické mocnosti
Hlavní postavy románu:

ID – Kosmický šachista.

Anti–ID – Kosmický šachista.

Perry Rhodan – Velký administrátor konfrontuje své negativní já.

Perry Rhodan II – Diktátor na útěku.

Atlan – Průvodce Perryho Rhodana v okamžiku posledního rozhodnutí.

Roi Danton II – Rhodanův syn bojuje o život.

Hra v šachy mezi ID a Anti-ID1) jde vstříc prvnímu vrcholu, ale pravidla zakazují, aby ID své chráněnce informoval o existenci svého soupeře, který chce lidstvo uvrhnout do zkázy. Perry Rhodan tak věří, že poslouchá ID, zatímco má kontakt s Anti-ID.

Perry Rhodanovi II a Roii Dantonovi II se podaří impulzním dělem člunu sestřelit space-jet se kterým je Perry Rhodan a Atlan pronásledují na D-Muner. Rhodan se dozví od ID, že on sám musí Rhodana II přemoci, aby se mohl vrátit domů. Přitom ID zmíní, že lidstvo učiní nový rozhodující krok do budoucnosti, pokud Rhodan ale nejdříve uspěje v sérii zkoušek. Na ledovém světě D-Muner se rozběhne zarputilý závod ke stanici USO Vodní balón, který se nachází osm tisíc kilometrů od místa dopadu jejich kosmických dopravních prostředků. Rhodan se ptá, kdo ID nutí ukládat lidstvu tyto zkoušky, a kdo udává pravidla, kterými se Všebytost musí řídit2). Danton II se pokusí Atlana přepadnout, zatímco mu naoko nabídne příměří, ale nakonec přijde při souboji o život. Podle zákonů paralelity se nepodaří Rhodanovi ani jeho dvojníkovi získat nad svým dvojníkem cestou ke stanici nějakou trvalou výhodu. Teprve při souboji u Vodnímu balónu předsunuté transmiterové stanice Bod nouzovka může Perry Rhodan zabít Rhodana II cíleným výstřelem do hrudi. Po zpětném pádu do rodného vesmíru se Rhodan a Atlan objeví sami na D-Muner, kde je zachrání křižník3).

Anti-ID musí uznat překvapivý částečný úspěch svého protivníka, poukazuje ale na to, že Rhodan se dopustil jedné malé chyby a že ho v domovské Mléčné dráze čekají nové zkoušky. Ačkoli ID ví, co MARCO POLO do svého domova přinese, zařídí Nesmrtelný jeho návrat.