Perry Rhodan 649 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 649
Název:Šach temnotě
(Schach der Finsternis)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3458
Velký administrátor vrací zpět – ale Anti ID se nevzdává
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor se vrací.

Ling Zoffar – Muž, který oživí Perryho Rhodana.

ID – Kosmický šachista.

Anti-ID – Kosmický šachista.

Powlor Ortokur – Specialista na přežití z Oxtorne.

Neryman Tulocky – Specialista na přežití z Oxtorne.

Atlan – Lord admirál je varován.

Ricardo – Bytost jedná dle rozkazů.

Ačkoli kosmická hra v šachy se zdá být rozhodnuta, poskytne ID svému soupeři1) na jeho přání tři další tahy.

Poté co se Rhodanův mozek na Tahunu2) vrátí do jeho těla, přiměje myšlenka, kterou jim ID vnuknul, Atlana a Roie Dantona, aby s sebou na medoplanetu vzali Oxtorňany Powlora Ortokura a Nerymana Tulockyho3). Při hledání defektního počítače, který kontroluje pro Rhodanovo opětovné probuzení důležité metapsychické klima, objeví Oxtorňan v klinice plynný chlór. Protože nový impulz od ID v Atlanovi probudí podezření, že s přísunem vodíku má být vytvořena explosivního směs, zalarmuje Ortokura a Tulockyho. Nakonec objeví vodíkové čerpadlo a potká Ricarda, projekci Anti-ID ve formě mladého muže. Zatímco odpálí podkritické množství explozivního plynu, zabrání Oxtorňan dalšímu přísunu vodíku.

O něco později se nechá Rhodan-Ro, speciální robot, který během nepřítomnosti Velkého administrátora, hrál jeho roli4), v televizním projevu prohlásit za Perryho Rhodana, a vysvětluje, že Rhodan byl nahrazen robotským dvojníkem, a vydá rozkaz ke střelbě na dvojníka. Pravý Rhodan, kterému Ricardo věští záhubu, podnítí robotský útok na vysílací středisko. Poté co se Rhodan-Ro ve druhém projevu nechá poznat jako robot, označí pravého Perryho Rhodana za těžce nemocného, nepříčetného muže, a zruší rozkaz ke střelbě, aby se mohl dostat ven z vysílací centrály. Rhodan ale zabrání, aby bylo vysílání odesláno. Robot opustí budovu a stane se obětí svého vlastního rozkazu.

Nakonec obklopí Anti-ID Tahun obalovým polem, který planetu úplně odřízne od vnějšího světa a permanentním odnímáním tepla jí ochlazuje. Další projekce Anti-ID ve tvaru Homunkula, vyslance ID, se pokusí Rhodana přesvědčit k transmiterovému skoku na Ustrac5). Když Rhodan v poslední sekundě prokoukne smrtící past, chce ho Homunkulus, který se proměnil v Ricarda, násilím hodit do transmiteru. Ve stejném okamžiku objeví ale Atlan podle pokynů ID generátor obalového pole a odpojí ho. Mocné množství energie, které se při tom uvolní, přeteče přes jeho projekce na Anti-ID a výrazně tak negativní bytosti uškodí.

3. května 3458 dorazí Perry Rhodan s MARCO POLEM na Zemi, a ID mu oznámí: »Ukázali jste, že je potřeba něco více než lidská moc, abyste podlehli. Proto je odměna vaše.«6)

Vyšší mocnosti kosmu7) vyhoví žádosti ID, který je nyní vítězem kosmické hry v šachy, a vypoví Anti-ID kvůli četnému porušení pravidel na deset relativních jednotek do Bezejmenné zóny8).

Mezitím mohou v galaxii Catron Heltamosch a Torytrae9) planetu Payntec definitivně zničí a tak odstranit poslední překážku pro kolonizaci Catronu národy Naupaumu.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál