Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 638
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 638
Název:Protiplán
(Der Konterplan)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Nesmrtelní měří síly – antijský kněz triumfuje příliš brzy
Hlavní postavy románu:

ID – Hráč kosmické hry v šachy.

Anti-ID – Hráč kosmické hry v šachy.

Andro-Rhodan – Výtvor Anti ID.

Sharkor–Mac – Antijský kněz triumfuje příliš brzy.

Elvira Thoren – Poslušná služebnice Sharkor–Maca.

Armon Bheuren – Poslušný služebník Sharkor–Maca.

Felgenson – Poslušný služebník Sharkor–Maca.

Atlan – Lord admirál má podezření.

Aby Andro-Rhodana1), svou královskou figurku, rehabilitoval před přáteli Perryho Rhodana, zahájí Anti-ID2) nový šachový tah.

Když Andro-Rhodan chce 20. prosince 3457 nařídit, škrtnout subvence osmnácti mladým koloniím, které udržují kontakty s ostatními hvězdnými říšemi, hospodářsky je bojkotovat a tak je zahnat do záhuby, je parapsychicky napaden od Anti-ID3). Anti-ID změnění při tom mozkové frekvence svého výtvoru. Když se snaží Rhodana z vlivu útočníka osvobodit, objeví do parabloku spojení mutanti, že zdánlivý Velký administrátor je impulzním můstkem spojen s parapocitovou sférou, který mu slouží jako paměť pro pocity, kam je může cíleně ukládat a vyvolávat. Empat Galbraith Deighton nyní pochopí, proč u Rhodana už měsíce nemohl vnímat žádné větší emocionální výboje. Atlan a ostatní přátelé Rhodana jsou nyní konečně přesvědčeni, že Velký administrátor je zvenčí ovlivněn, nikdo však nepochybuje o identitě nositele buněčného aktivátoru.

Druhého dne nařídí Anti-ID Báalolskému kněžímu Sharkor-Macovi, který jako obchodník žije v Andách ve městě Antofagasta de la Sierra a sám věří, že jedná z pověření akonského Energetického komanda, Andro-Rhodana s pomocí pod vilou ležícího zařízení paramechanicky ovlivnit. S podporou ostatních mutantů se podaří Guckymu lokalizovat paravysílač impulzů a společně dobudou agenti Solární kontrarozvědky, USO a členové sboru mutantů základna Antiů 22. prosince. V parapsychickém duelu podlehne při tom Sharkor-Mac psionickému reflektorovi Dalaimocu Rorvicovi. Těžce zraněný Anti ale zemře, než může být vyslechnut. Atlanovi se nechce věřit, že byl protivník tak lehce objeven, zvlášť když tuší, že Anti-ID z pozadí tahá za drátky.

Ačkoli se nepodařilo Sharkor-Maca učinit jediným zodpovědným, dosáhl Anti-ID dílčího vítězství, protože změna mozkových frekvencí Andro-Rhodana pravému Perry Rhodanovi napříště znemožňuje ovlivňovat mozek svého dvojníka4).