Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 625
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 625
Název:Nulačasový most
(Die Nullzeit-Brücke)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3457
Paratransplantátor se odváží experimentovat – a vědomí překoná prostor a čas
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Mozek potřebuje nové tělo.

Andro-Rhodan – Bytost ve službách Anti ID.

Atlan – Lor admirál se podivuje nad chováním Perryho Rhodana.

Gucky – Myšob se podivuje nad chováním Perryho Rhodana.

Doynschto Mírný – Paratransplantátor.

Hactschyten – Vyděrač.

Yalaunk – Člen Tajného orgánového komanda.

Po počáteční skepsi pohlíží pragmatický Atlan na tvrdost a nesmlouvavost, se kterými Andro-Rhodan1) svou agendu vede, benevolentně. Jeho nedůvěra ale opět naroste, když Velký administrátor 12. srpna 3457 nařídí zničit planetu Trek-Mano IV, na které kněží Báalolu provádějí zakázané bioexperimenty.

Na Yaanzaru odmítne Doynschto Perry Rhodanův požadavek po yaanztronském těle. S aparaturou, která normálně slouží k vytvoření rovnostních kontaktů při mozkové transplantaci, vytvoří Yaanztron se šestidimenzionálními silami paraexotický nulačasový most, který Rhodanovi dovolí, napadnou mozek Andro-Rhodana a krátkodobě ho parapsychicky přemoci. Může sice zabránit zničení Trek-Manů, ale Anti-ID zasáhne a podpoří svého agenta. Nulačasový most se zhroutí. Rozpaky Guckyho, Atlana a Galbraitha Deightona, kteří parapsychický útok pozorovali, aniž by ale prokoukli jeho souvislosti, může Andro-Rhodan rozptýlit2).

V Nopalooru se Rhodan dostane do konfliktu s vlivným a nesvědomitým yaanztronským obchodníkem s orgány Hactschytenem, který na Doynschta tlačí, aby mu Ceynacha přenechal. S Rhodanovou pomocí se paratransplantátor osvobodí z moci Hactschytena. Zatímco odstraní obchodníkovi mozek z těla a nahradí ho Rhodanovým mozkem, zachrání Ceynacha před agenty TOKu.